"Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə həyata keçirilən genişmiqyaslı ekoloji tədbirlərə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi də öz töhfələrini verməkdədir. Hər il yaz və payız mövsümlərində bu istiqamətdə genişmiqyaslı yaşıllaşdırma və abadlıq işləri görülür.
"Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi və Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib. Aksiyada ADSEA-nın, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin, Yasamal bələdiyyəsinin rəhbərliyi və əməkdaşları iştirak edib.
Yaşıllaşdırma tədbirləri çərçivəsində MİDA yaşayış kompleksində, eləcə də Agentliyin idarə və müəssisələrində 1000-dən çox ağac əkilib. Həyata keçirilən aksiya zamanı ərazidə abadlıq işləri aparılaraq, yeni əkilən tinglər suvarılıb və digər ağaclara da aqrotexniki qulluq göstərilib.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə iqlim dəyişmələrinə qarşı qlobal mübarizədə beynəlxalq həmrəyliyin gücləndirilməsi məqsədilə Azərbaycanda 2024-cü il “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilib. Bu çərçivədə ölkə ərazisində yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.

A tree-planting campaign held within the framework of the "Green World Solidarity Year"
The Azerbaijan State Water Reserves Agency also contributes to the large-scale environmental measures implemented in our country under the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’s leadership. Every year in the spring and autumn seasons, large-scale greening and landscaping affairs are carried out in this direction.
Within the framework of the "Green World Solidarity Year", the next tree-planting campaign was held by the Azerbaijan State Water Reserves Agency and the Yasamal District Executive Authority. The administration and employees of ADSEA, Yasamal District Executive Authority, Yasamal municipality participated in the action.
More than 1,000 trees were planted in the SAHC residential complex, as well as in the Agency's offices and enterprises, as part of the greening measures. During the action, improvement of the area was carried out, newly planted seedlings were watered and agro technical care was provided to other trees.
It should be noted that 2024 was declared the "Green World Solidarity Year" in Azerbaijan in order to strengthen international solidarity in the global fight against climate change by the President Ilham Aliyev’s Decree. In this framework, it is planned to expand green areas in the country.