26 saylı su nasos stansiyasının elektrik idarəolunma löhvəsi oğurlanıb
Bakı şəhəri Suraxanı rayonu Əmircan qəsəbəsi İlham Şükürov küçəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin 26 saylı su nasos stansiyasında oğurluq hadisəsi baş verib. Naməlum şəxs və ya şəxslər stansiyanın pəncərəsindəki mühafizə barmaqlıqlarını qıraraq içəri daxil olub, 2 ədəd elektik idarəolunma lövhəsini sökərək oğurlayıb. Həmin avadanlıqlar stansiyanın 75 kilovatlıq 2 nasos qurğusunun idarə olunmasını təmin edirdi.
Elektrik idarəolunma löhvələrinin oğurlanması səbəbindən stansiyanın fəaliyyəti dayanıb və bu gün səhər saatlarında Əmircan qəsəbəsinin bir hissəsinə içməli suyun verilməsi mümkün olmayıb.
Baş vermiş hadisə ilə əlaqədar hüquq-mühafizə orqanlarına məlumat verilib. Hazırda hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları tərəfindən ərazidə təhqiqat və araşdırma işləri həyata keçirilir. Eyni zamanda “Azərsu” ASC tərəfindən nasos stansiyasının fəaliyyətinin bərpası istiqamətində  tədbirlər görülür.

The electric control board of the water pumping station No. 26 was stolen
A burglary occurred at the water pumping station No. 26 of the Azerbaijan State Water Resources Agency "Azersu" Open Joint Stock Company on Ilham Shukurov Street, Amirjan Settlement, Surakhani District, Baku. An unknown person or persons entered the station by breaking the guardrails on the window, dismantled and stole 2 electric control boards. Those equipment ensured the control of 2 75 kilowatts pumping units of the station.
Due to the theft of electrical control boards, the operation of the station stopped, and it was not possible to supply drinking water to a part of Amirjan settlement in the morning today.
The law enforcement agencies were informed about the incident. At present, law enforcement officers are carrying out investigations and inspection in the area. At the same time, "Azersu" OJSC is taking measures to restore the operation of the pumping station.