ADSEA-nın 2023-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş tədbirində media qurumları və jurnalistlər təltif edilib
Yaradılıb: 27-12-2023 17:24
Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin 2023-cü ilin yekunu ilə bağlı keçirilən tədbirində su təsərrüfatı sahəsində görülən işləri operativ və hərtərəfli işıqlandıran media qurumları və jurnalistlər təltif edilib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədrinin müşaviri Əsəd Şirinov ölkə ərazisində, xüsusilə də Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında həyata keçirilən irimiqyaslı quruculuq işləri, Sərsəng su anbarının istismarının bərpa edilməsi, müsbət nəticələr əldə edilən suvarma mövsümü haqqında danışıb.
Ölkənin su təsərrüfatına olan özəl diqqət və qayğının göstəricisi olaraq 2023-cü ildə Suqovuşan və Xaçınçay su anbarlarının təmir-bərpadan sonra yenidən istifadəyə verilməsi, Şuşa şəhərinin içməli su təchizatı, kanalizasiya və yağış suları sistemlərinin təqdimatı və Daşaltı kəndində Zarıslıçay nasos stansiyasının açılışı, Füzuli şəhərinin içməli su təchizatı, kanalizasiya və yağış suları sistemləri kompleksinin təməlqoyma mərasimi, Qazax şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sistemlərinin istismara verilməsi mərasimlərində Prezident İlham Əliyevin şəxsən iştirak etməsi xüsusilə qeyd edilib.

Media organizations and journalists were awarded by SWRAA at the event dedicated to the results of 2023
Created: 27-12-2023 17:24
At the event of the Azerbaijan State Water Resources Agency on the end of 2023, media organizations and journalists who promptly and comprehensively covered the work done in the field of water management were awarded.
Speaking at the event, Asad Shirinov, adviser to the chairman of the Azerbaijan State Water Resources Agency, spoke about the large-scale construction work carried out in the country, especially in the Karabakh and East Zangezur economic regions, the restoration of the operation of the Sarsang reservoir, and the irrigation season with positive results.
As an indicator of the special attention and care for the water industry of the country, in 2023, the Sugovushan and Khachinchay reservoirs will be put back into use after repair and restoration, the introduction of the drinking water supply, sewage and rainwater systems of the city of Shusha, the opening of the Zaryslichay pumping station in the village of Dashalti, the drinking water supply of the city of Fuzuli, the groundbreaking ceremony of the water supply, sewage and rainwater systems complex, and the President Ilham Aliyev’s personal participation in the ceremonies of commissioning the water supply and sewage systems of Gazakh city were especially noted.