Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar futbol turnirinə start verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2022-ci il 29 sentyabr tarixli Sərəncamına əsasən, 2023-cü ilin ölkəmizdə “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi ilə əlaqədar “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində (ASC) yubiley tədbirləri davam edir.
"Azərsu" ASC-nin Ümumilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Spartakiada çərçivəsində futbol yarışlarına başlanılıb. Futbol turnirində "Azərsu" ASC-nin struktur bölmələrinin 20 komandası hər birində 5 komanda olmaqla 4 qrupa bölünüb. Futbol turnirinin final oyununun may ayının 5-də  keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinin yüksək səviyyədə keçirilməsi üçün “Azərsu” ASC-də xüsusui komissiya yaradılıb və Tədbirlər Planı təsdiqlənib. Plana uyğun olaraq, Ulu Öndərin su təsərrüfatı sektorunda tarixi xidmətləri mövzusunda konfransların keçirilməsi, filmin hazırlanması, media nümayəndələrinin Kür Sutəmizləyici Qurğular Kompleksinə səfəri, yubileylə əlaqədar idman yarışlarının, ağacəkmə və qanvermə aksiyalarının, rəsm sərgisinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

A football tournament has been started in connection with the national leader Heydar Aliyev’s 100th Jubilee
Created: 04-04-2023 11:00
According to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’s Decree on declaration of 2023 as the "Year of Heydar Aliyev" in our country dated September 29, 2022, the jubilee events are continuing at "Azersu" Open Joint Stock Company.
"Azersu" OJSC has started football tournament within the Sports competitions dedicated to the National Leader Heydar Aliyev’s 100th anniversary. In the football tournament, 20 teams of structural divisions of "Azersu" OJSC were divided into 4 groups with 5 teams each. The final of the football tournament is planned to be held on May 5.
It should be noted that a special commission was established at "Azersu" OJSC to celebrate the National Leader Heydar Aliyev’ 100th Jubilee at a high level and the Events Plan was approved in connection. In accordance with the plan, it is planned to hold conferences on the Great Leader’s historical services in the water sector, to make a film, to arrange media representatives’ visit to the Kura Water Treatment Plants Complex, to hold sports competitions, tree planting and blood donation campaigns and organize an art exhibition.