Xırdalanda abonentləri aldadan şəxs peyda olub
Abşeron rayonu Xırdalan şəhəri 27-ci məhəllədə özünü “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin əməkdaşı kimi təqdim edərək vətəndaşları aldadan şəxs peyda olub. Özünü Vüsal kimi təqdim edən həmin şəxs Nəsibə Zeynalova küçəsi 1, ünvanında yaşayan abonentdən debitor borcun ləğv edilməsi və su sayğacının dəyişdirilməsi müqabilində pul tələb edib. Həmin şəxs abonentə bildirib ki, 80 manat ödəniləcəyi təqdirdə su sayğacı yenisi ilə əvəz olunacaq və borcu tamamilə sıfırlanacaq.
Abonent bununla əlaqədar Abşeron Sukanal İdarəsinə müraciət edib, Vüsal adlı şəxsin görüntülərini təqdim edib. Abşeron Sukanal İdarəsi tərəfindən faktla əlaqədar hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunacaq.
“Azərsu” ASC bir daha abonentlərin diqqətinə çatdırır ki, belə hallarla qarşılaşdıqda, ilk növbədə, həmin şəxslərdən vəsiqə tələb etsinlər, heç bir halda onlara nağd pul ödəməsinlər. Vətəndaşlara bununla bağlı dərhal 955 Zəng Mərkəzinə məlumat verilməsi tövsiyə olunur. İstehlakçıların diqqətinə çatdırılır ki, əhali abonentləri üçün sayğaclar dövlət vəsaiti hesabına quraşdırılır və işlək vəziyyətdə olmadıqda yenisi ilə əvəz edilir. Sayğacın dəyişdirilməsi isə debitor borcun silinməsinə və ya azaldılmasına heç bir təsir etmir.
Abonentlərdən xahiş olunur ki, içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəyə görə ödənişləri internet üzərindən (azersu.az saytı, e-su.az portalı, müxtəlif ödəmə saytları), bank, poçt şöbələri, həmçinin ödəmə terminalları vasitəsilə həyata keçirsinlər.

Created: 13-06-2022 15:21
A person who deceived citizens by presenting himself as an employee of “Azersu” OJSC appeared in the 27th block of Khirdalan city, Absheron region. The man, who introduced himself as Vusal, demanded money from a subscriber living at  Nasiba Zeynalova Street 1 in exchange for the cancellation of receivables and replacement of the water meter. He told the subscriber that if she pays 80 manat, the water meter will be replaced with a new one and the debt will be completely reset.
In this regard, the subscriber appealed to the Absheron Sukanal Office and provided images of a person named Vusal. The Absheron Sukanal Department will appeal to law enforcement agencies in connection with the fact.
“Azersu” OJSC once again informs subscribers that in case of such cases, first of all, they should demand a card from these people and never pay them in cash. Replacement of the meter does not affect the write-off or reduction of receivables.
Subscribers are asked to pay for the use of drinking and wastewater services via the Internet (azersu.az, e-su.az portal, various payment sites), banks, post offices, as well as payment terminals.