Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Salyan rayonunda vətəndaşlarla görüşüb
Prezident İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər. Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov iyunun 14-də  Salyan Suvarma Sistemləri İdarəsinin inzibati binasında Salyan, Neftçala və digər rayonlardan olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə sədr Zaur Mikayılov və Salyan Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Sevindik Hətəmov ümummilli lider Heydər Əliyevin şəhərin mərkəzində ucaldılan abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Müraciətlər əsasən suvarma suyuna olan tələbatın ödənilməsi, kanalların beton üzlüyə alınması, suvarma suyunun limitinin artırılması, yeni subartezian quyularının qazılması, içməli suya olan tələbatın ödənilməsi, kanalizasiya sistemlərinin yenidən qurulması və digər məsələlərlə bağlı olub. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb.
Sakinlər bölgələrdə vətəndaşların qəbulu və müraciətlərinə baxılması üçün rahat və əlverişli şərait yaradılmasından razılıqlarını dilə gətirərək, göstərilən diqqət və qayğıya görə möhtərəm Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Chairman of State Water Reserves Agency of Azerbaijan met with citizens in Salyan region
According to the President Ilham Aliyev’s instructions and recommendations, the heads of the central executive authorities receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, applications and complaints on various issues. According to the reception schedule, Zaur Mikayilov, the chairman of the Azerbaijan State Water Reserves Agency, received citizens from Salyan, Neftchala and other regions in the Salyan Irrigation Systems Administration on June 14, listened to their appeals, considered their applications and complaints.
Before the reception, Zaur Mikayilov, ASWRA Chairman and Sevindik Hatamov, head of Salyan Region Executive Authority visited the monument to the national leader Heydar Aliyev erected in the center of the city and paid tribute to his memory by placing flowers in front of it.
Afterwards, the Chairman of the Azerbaijan State Water Reserves Agency, Zaur Mikayilov, listened to the appeals of each citizen, and gave relevant instructions for the comprehensive study of the raised issues and their resolution in a short period in accordance with the requirements of the legislation. The applications were mainly related to meeting the demand for irrigation water, concrete coating of canals, increasing the limit of irrigation water, digging new sub-artesian wells, meeting the demand for drinking water, reconstructing sewage systems and other issues. Some of the citizens' appeals were resolved on the spot, and some of the issues were taken under control for investigation.
The residents expressed their satisfaction with the creation of comfortable and favorable conditions for the reception and processing of citizens' applications in the regions, and expressed their gratitude to the Honorable President Ilham Aliyev for the attention and care shown.