Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi 10 nəfər Xankəndi sakinini işlə təmin edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin təsdiqlədiyi “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”nın əsas hədəflərindən biri azad edilmiş ərazilərə qayıdan vətəndaşların məşğulluğunun təmin edilməsidir.
Öz doğma yurd-yuvalarına qayıdacaq keçmiş məcburi köçkünlərin məşğulluq imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi və Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Xankəndi şəhərinə köçməyə hazırlaşan sakinlərin bir qrupunun işlə təmin olunması barədə müraciətlərinə baxılıb. Xankəndi şəhərində təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədrinin müşaviri Etibar Məmmədov bildirdi ki, öz dədə-baba yurdlarına qayıdan insanların məşğulluğu əsas prioritetlərdən biri elan edilib və bununla bağlı möhtərəm Prezident İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq Agentliyin Qarabağ Regional Sukanal İdarəsi, eləcə də Xankəndi Sukanal Sahəsi yaradılıb. İdarənin işçi heyətinin komplektləşdirilməsi zamanı işğaldan azad olunmuş şəhərlərin və rayonların sakinlərindən daxil olan müraciətlərə xüsusi həssaslıqla yanaşılır. Bu gün Xankəndi şəhərində təşkil olunan görüşdə məcburi köçkünlərin bir qrupunun müraciətinə baxılır və onlar ixtisaslarına və peşələrinə uyğun işlə təmin olunacaq.
Xankəndi şəhəri, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Elçin Yusubov bildirdi ki, Xankəndidə ilk dəfədir təşkil olunan tədbirdə Xankəndi sakinlərinin bir qisminin işlə təmin olunması “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”nın icrasına müsbət töhfələr verəcək. Doğma yurdlarına geri qayıdan insanların məşğulluğunun təmin olunması əsas məsələlərdən biridir və Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin dövlət qurumları arasında göstərdiyi ilk təşəbbüs təqdirəlayiqdir.
Görüşdə 10 nəfər Xankəndi sakininin müraciətlərinə baxılıb, onlar ixtisaslarına və peşə bacarıqlarına uyğun olaraq Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin Qarabağ Regional Sunkanal İdarəsinin Xankəndi Sukanal Sahəsində işlə təmin olunublar.

Azerbaijan State Water Reserves Agency has employed 10 residents of Khankendi
One of the main goals of the "I State Program on the Great Return to the territories liberated from occupation of the Republic of Azerbaijan" approved by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, is to provide employment for the citizens returning to the liberated territories.
The appeals of a group of residents who are going to move to the city of Khankendi for employment were considered with the joint organization of the Azerbaijan State Water Reserves Agency, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the State Committee for Refugees and IDPs, and the special representation of the President of the Republic of Azerbaijan in the city of Khankendi, Aghdara and Khojaly regions to expand the employment opportunities of the former IDPs who will return to their native homes. During the event organized in the city of Khankendi, Etibar Mammadov, adviser to the chairman of the Azerbaijan State Water Reserves Agency, stated that the employment of people returning to their ancestral homes was declared one of the main priorities, and in accordance with the instructions of the Honorable President Ilham Aliyev, the Agency's Karabakh Regional Sukanal Administration, as well as the Khankendi Sukanal Area has been created. During the staffing of the department, appeals received from residents of the cities and regions liberated from occupation are treated with special sensitivity.
During the meeting organized today in Khankendi, the appeals of a group of internally displaced persons is being considered and they will be provided with jobs according to their qualifications and professions.
At the meeting, the appeals of 10 residents of Khankendi were considered, they were provided with jobs in the Khankendi Sukanal Area of ​​the Karabakh Regional Sukanal Administration of the Azerbaijan State Water Reserves Agency according to their qualifications and professional skills.