Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Su şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçirilib
Yaradılıb: 27-12-2023 18:12
27 Dekabrın 2023-cü il tarixində Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Su şəbəkələrinə qoşulma” işçi qrupunun videokonfrans formatında növbəti iclası keçirilib.
İşçi qrupunun rəhbəri, “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Etibar Məmmədov açılış nitqi ilə çıxış edərək iclasın gündəliyi haqqında məlumat verib, ötən müddət ərzində görülən işlər və qarşıda duran vəzifələr barədə danışıb. Komissiya Katibliyinin rəhbəri Vüsal Şıxəliyev çıxışında sahibkarlıq subyektlərinin su şəbəkələrinə qoşulması sahəsində işçi qrupunun il ərzində həyata keçirdiyi fəaliyyətləri yüksək qiymətləndirərək, beynəlxalq reytinqlərdə ölkəmizin mövqeyinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində əldə olunan nailiyyətlərə diqqət çəkib.
Gündəliyə uyğun olaraq işçi qrupunun ötən iclasında verilmiş tapşırıqlarla bağlı görülmüş işlər barədə ətraflı məlumatlar verilib. Dünya Bankının “B-Ready” hesabatının “Kommunal xidmətlər (su)” indikatoru ilə bağlı 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsinin cari ildə icra vəziyyətinə dair hesabat dinlənilib. İclasın gündəliyinə uyğun olaraq 2024-cü il üçün yeni Yol Xəritəsinin hazırlanması istiqamətində görüləcək tədbirlər ətrafında müzakirələr aparılıb.
İclasda “Azərsu” ASC-nin məsul vəzifəli şəxsləri və işçi qrupuna üzv olan digər aidiyyəti qurumların nümayəndələri iştirak edib.

The following video conference of Commission on Business Environment and International Rankings on “Connection to the water networks” has been held
Created: 27-12-2023 18:12
Video conference on “Connection to the water networks” of Commission on Business Environment and International Rankings was held on December 27, 2023.
Head of working group, deputy chairman of Azersu OJSC, Etibar Mammadov delivering an opening speech provided information on the meeting agenda and spoke about the works done during the past period and the tasks ahead. In his speech, head of the Commission Secretariat, Vusal Shikhaliyev, highly appreciated the activities of the working group in the field of connecting business entities to water networks during the year, and drew attention to the achievements in the direction of further improvement the position of our country in international rankings.
According to the agenda, detailed information was given about the works done regarding the tasks given at the last meeting of the working group. Implementation Status Report of Road Map for 2022-2023 years of World Bank's B-READY report "Utility services (water)" indicator has been reported. In accordance with the agenda of the meeting, discussions were held on the measures to be taken in the direction of the preparation of the new Road Map for 2024.
Responsible officials of Azersu OJSC and representatives of other relevant institutions that are members of the working group attended the meeting.