Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Qəbələdə vətəndaşlarla görüşüb
Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov oktyabrın 20-də 6 saylı Regional Sukanal İdarəsinin Qəbələ Sukanal Sahəsinin inzibati binasında Qəbələ, Oğuz və digər rayonlardan olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə sədr Zaur Mikayılov və Qəbələ Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Səbuhi Abdullayev şəhərin mərkəzində ucaldılan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla anıblar.
Daha sonra Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Müraciətlər əsasən suvarma suyuna olan tələbatın ödənilməsi, kanalların beton üzlüyə alınması, suvarma suyunun limitinin artırılması, yeni subartezian quyularının qazılması, içməli suya olan tələbatın ödənilməsi, kanalizasiya sistemlərinin yenidən qurulması və digər məsələlərlə bağlı olub.
Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb.

Chairman of Azerbaijan State Water Resources Agency met with citizens in Gabala city
Chairman of the State Water Resources Agency, Zaur Mikayilov, received the citizens from Gabala, Oghuz and other regions on Oktober 20, in the administrative building of the Gabala Regional Sukanal Area located in Gabala city, listened to their appeals, considered their applications and complaints.
Before the reception, the Chairman Zaur Mikayilov and the head of Gabala City Executive Authority Sabuhi Abdullayev visited the monument to the national leader Heydar Aliyev erected in the center of the city and paid tribute to his memory by placing flowers in front of it.
The Chairman of the Azerbaijan State Water Resources Agency, Zaur Mikayilov, listened to the appeals of each citizen, and gave relevant instructions for the comprehensive study of the raised issues and their resolution in a short period in accordance with the requirements of the legislation. The applications were mainly related to meeting the demand for irrigation water, concrete coating of canals, increasing the limit of irrigation water, digging new sub-artesian wells, meeting the demand for drinking water, reconstructing sewage systems and other issues.
Some of the citizens' appeals were resolved on the spot, and some of the issues were taken into custody for investigation.
The residents expressed their agreement with the creation of comfortable and favorable conditions for the reception and consideration of citizens' applications in the regions, and expressed their gratitude to the Honorable President Ilham Aliyev for the attention and care shown.