“Azərsu” ASC-də mülki müdafiə qüvvələri ilə xəbərdarlıq-toplanış məşqi keçirilib
“Azərsu” ASC-də "Fövqəladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması üçün  mülki müdafiə qüvvələrinin xəbərdar edilib toplanmasının təşkili” mövzusunda mülki müdafiə qüvvələri ilə xəbərdarlıq – toplanış məşqi keçirilib. Təlimdə mülki müdafiə dəstələrinin komandir-rəis və şəxsi heyəti olmaqla, ümumilikdə 45 nəfər iştirak edib.
“Azərsu” ASC-nin Mülki müdafiə qərargahının rəisi, məşqin rəhbəri Cahangir Şərifov bildirib ki, təlim toplanış məşqinin keçirilməsində məqsəd şəxsi heyətin qısa müddət ərzində müəyyən edilmiş yerə toplanması üzrə vərdişlərini artırmaq olub. Təlim zamanı mülki müdafiə dəstələri şəxsi heyətlə tam komplektləşdirilib və  fərdi mühafizə vasitələri ilə təchiz olunub.
Maddi-texniki təchizatın və təlim yerlərində bütün mülki müdafiə avadanlıqlarının sazlığı yoxlanılıb. Sonda məşqin nəticələri təhlil edilib, mülki müdafiə dəstələrinin komandir-rəis və şəxsi heyətinə müvafiq tövsiyələr verilib.

An alert-gathering training with the civil defense forces held at “Azersu” OJSC
An alert-gathering training was held with the civil defense forces on "Organization of alerting and gathering of civil defense forces to eliminate the consequences of emergency incidents" at “Azersu” OJSC. A total of 45 people, including the commander-in-chief and personnel of the civil defense units, participated in the training.
Jahangir Sharifov, the head of the civil defense headquarters of "Azersu" OJSC, the head of the exercise, said that the purpose of the training gathering exercise was to improve the habits of the personnel to gather at the designated place in a short period of time. During the training, civil defense units are fully staffed and equipped with personal protective equipment.
The material and technical supply and all the civil defense equipment at the training sites were checked. At the end, the results of the exercise were analyzed and relevant recommendations were given to the commander-in-chief and personnel of the civil defense units.