"Azərsu" ASC karyera sərgisində təmsil olunub
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) karyera sərgisi keçirilib. Tələbə və məzunlar üçün təşkil edilmiş tədbirdə  bildirilib ki, gənclərin məşğullunun təmin olunması Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi gənclər siyasətinin prioritet istiqamətlərindəndir. İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə aparılan tikinti-quruculuq işləri ilə əlaqədar ölkədə memarlıq və mühəndislik istiqamətində kadr hazırlığının gücləndirilməsi, bu sahədə  təhsil və istehsalat müəssisələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
80-ə yaxın dövlət təşkilatı və özəl şirkətin təmsil olunduğu karyera sərgisində iştirakçılara vakant iş yerləri təklif olunub. Sərgidə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin stendi quraşdırılıb. Stendlə maraqlanan tələbə və məzunlara Səhmdar Cəmiyyətin fəaliyyəti, kadr potensialının gücləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, karyera imkanları barədə məlumat verilib.
Karyera sərgisi təhsil seçimi, təcrübə və ixtisasartırma, işaxtaranlarla birbaşa təmas yaratmaq, onları müvafiq sahələrə istiqamətləndirmək, peşəkar mütəxəssisləri cəlb etmək və məşğulluğun təmin edilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

"Azersu" OJSC was represented at the career exhibition
A career exhibition was held at the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzMIU). At the event organized for students and graduates, it was said that providing youth employment is one of the priority areas of the youth policy implemented by President Ilham Aliyev.It was noted that ensuring the employment of young people is a priority task. It is important to strengthen personnel training in the direction of architecture and engineering and to expand cooperation between educational and industrial enterprises in this field, in connection with the construction work carried out in the liberated territories.
About 80 public and private companies offered job vacancies to the participants at the career fair. "Azersu" OJSC’s stand was also installed at the exhibition. Students and graduates who were interested in the stand were informed about the activities of the Joint Stock Company, measures implemented in the direction of strengthening the personnel potential and career opportunities.
The career fair is important in terms of education selection, experience and professional development, creating direct contact with job seekers, directing them to relevant fields, attracting professionals and ensuring employment.