“Sukanal” ETLİ fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorantura qəbul elan edir
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutu 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir. Qəbul Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 10 mart 2023-cü il tarixli 261s nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və elmi müəssisə və təşkilatlarının 2023-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən  aparılacaq.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya (ali təhsili olan, ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən, yaxud təhsili ona bərabər tutulan mütəxəssislər) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları müsabiqə əsasında qəbul olunurlar.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul aşağıdakı ixtisaslar üzrə aparılacaq:
İxtisasın şifri
İxtisasın adı
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə
doktoranturaya qəbul planı
Cəmi
Qiyabi (büdcə hesabına)
2518.01
Hidrogeologiya
1
3305.05
Mühəndis-kommunikasiya sistemləri
3308.01
Ətraf mühitin texnologiyası və mühəndisliyi
5406.01
Hidrologiya
Yekun
5
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya sənəd təqdim etmək istəyən şəxslər 12 aprel 2023-cü il  tarixindən  başlayaraq 16 may 2023-cü il tarixinədək Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin https://portal.edu.az/ saytına daxil olmaqla “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsil alan qeydiyyatı” xidmətini seçərək təlimatlara uyğun olaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Qəbul qaydaları haqqında məlumatı “Azərsu” ASC-nin “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutunun Doktorantura şöbəsindən almaq olar.

The SRDI of “Sukanal” announces admission for Doctoral Studies in PhD training
The “Sukanal” Scientific- Research and Design Institute of “Azersu” OJSC announces admission to Doctoral Studies for 2023.  Admission will be held in accordance with the admission plan for nominee doctors’ training, 2023 of higher education institutions, scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated March 10, 2023, No. 261s.
Citizens of the Republic of Azerbaijan are admitted to the doctoral program under the Doctor of Philosophy program (specialists with higher education, graduates of the master's level of higher education or equivalent education) on a competitive basis.
Admission for the Doctoral Studies in PhD is implemented in the following majors:
Specialty  code
Specialty
Admission plan for Doctoral Studies in PhD
total
Part-time (budgetary)
2518.01
Hydrogeology
1
3305.05
Engineering- Communication systems
3308.01
Technology and Engineering of Environment
2
5406.01
Hydrology
Total
5
Persons wishing to submit a document for Doctoral Studies in Doctor of Philosophy and Doctor of Science should visit the website of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan https://portal.edu.az/ from April 12, 2023 to May 16, 2023 and get registered in accordance with the instructions of the service on “Registration of students in educational institutions”.
Information about the admission rules can be get from the Doctoral Department of the “Sukanal” Scientific- Research and Design Institute of “Azersu” OJSC.