“Azərsu” ASC-də Macarıstanın Azərbaycandakı səfiri Tamaş Torman ilə görüş keçirilib
Oktyabrın 21-də “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində Macarıstan Respublikasının Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfiri Tamaş Torman ilə görüş keçirilib.
“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə həyata keçirilən içməli və tullantı su  sistemlərinin yenidən qurulması layihələri barədə məlumat verərək  layihələrin icrasında dünyanın qabaqcıl şirkətlərinin təcrübəsindən istifadə olunduğunu diqqətə çatdırıb. Bu sahədə Macarıstan şirkətləri ilə əməkdaşlığın xüsusi əhəmiyyət daşıdığını vurğulayan K.Həsənov “Budapeşt Su İşləri” şirkəti ilə aparılan təcrübə mübadiləsinin töhfələrindən danışıb. Qeyd olunub ki, ötən müddətdə informasiya sistemlərinin, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları strategiyasının işlənib hazırlanması  və digər sahələrlə bağlı imzalanmış müqavilələrdən irəli gələn vəzifələr uğurla icra olunub.
Macarıstan Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Tamaş Torman iki ölkə arasında bütün sahələrdə əlaqələrin yüksələn xətlə inkişaf etdiyini bildirib. O, Macarıstan hökuməti və şirkətlərinin Azərbaycanda həyata keçirilən infrastruktur layihələri ilə maraqlandığını qeyd edərək gələcək əməkdaşlığın qarşılıqlı əlaqələrə töhfə verəcəyini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə, içməli su təchizatı və kanalizasiya sektorunda gələcək əməkdaşlıq məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting with Tamash Torman, Ambassador of Hungary to Azerbaijan, was held at "Azersu" OJSC
On October 21, a meeting with the newly appointed ambassador of the Republic of Hungary to Azerbaijan Tamash Torman was held at "Azersu" Open Joint Stock Company.
Deputy Chairman of "Azersu" OJSC Kocharli Hasanov informed about the projects of reconstruction of drinking and waste water systems implemented in our country under the leadership of President Ilham Aliyev and brought to attention the fact that the experience of leading companies of the world is used in the implementation of the projects. Emphasizing the special importance of cooperation with Hungarian companies in this field, K. Hasanov spoke about the contributions of the exchange of experience with the company "Budapest Water Works". It was noted that in the past period, the tasks arising from the signed contracts related to the development of information systems, information and communication technologies strategy and other areas were successfully performed.
Ambassador of the Republic of Hungary to Azerbaijan, Tamash Torman, said that the relations between the two countries are developing in all fields. He pointed out that the Hungarian government and companies are interested in the infrastructure projects implemented in Azerbaijan and pointed out that future cooperation will contribute to mutual relations.
Views on issues of future cooperation in the drinking water supply and sewage sector were exchanged within the meeting.