“Azərsu” ASC-nin nümayəndələri beynəlxalq konfransda iştirak edib
6-9 iyun 2022-ci il tarixlərində Tacikistan Respublikasının paytaxtı Düşənbə şəhərində “Dayanıqlı inkişaf üçün su 2018-2028” Beynəlxalq Fəaliyyət Onilliyi üzrə ikinci yüksək səviyyəli konfrans keçirilib.
Konfransda 75 ölkədən 2600 iştirakçı, o cümlədən 634 milli, regional və beynəlxalq təşkilatın nümayəndəsi iştirak edib. Konfransda Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədr müavini Seymur Seyidov və “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutunun direktor müavini Rəşail İsmayılov da iştirak ediblər.
Konfransın əsas məqsədi su sektorunda fəaliyyət göstərən müxtəlif maraqlı tərəflərin bir araya gətirilməsi olub. Konfransda yerli, milli, regional və qlobal səviyyələrdə su ehtiyatları sahəsində fəaliyyətin və tərəfdaşlığın təşviqi istiqamətləri üzrə məruzələr dinlənilib, müzakirələr aparılıb.

“Azersu” OJSC representatives at the international conference
The second high-level conference on the International Decade for Action "Water for Sustainable Development 2018-2028" was held on June 6-9, 2022 in Dushanbe, the capital of the Republic of Tajikistan.Representatives of “Azersu” OJSC attended the international conference.
The conference was attended by 2,600 participants from 75 countries, including representatives of 634 national, regional and international organizations. The Azerbaijani delegation also included Seymur Seyidov, Deputy Chairman of “Azersu” Open Joint-Stock Company and Rashail Ismayilov, Deputy Director of Sukanal Research and Design Institute.
The main purpose of the conference was to bring together various interested parties in the water sector. Reports and discussions on the ways to promote activities and partnerships in the field of water resources at the local, national, regional and global levels were heard within the conference.