Tovuzun Düz Cırdaxan və Cəlilli kəndlərində içməli su layihəsi icra olunur
Prezident İlham Əliyevin təsdiq etdiyi regionların sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramına uyğun olaraq, əhalinin içməli su təchizatının yaxşılaşdırılması məqsədilə layihələrin icrası davam etdirilir.
Tovuz rayonunun Düz Cırdaxan və Cəlilli kəndlərində 8 nömrəli Regional Sukanal İdarəsinin Təmir-tikinti və quraşdırma sahəsi tərəfindən içməli su layihəsi həyata keçirilir.
Düz Cırdaxan və Cəlilli kəndlərinə içməli suyun Tovuz şəhərinin şəbəkəsindən verilməsi layihələndirilib. Bu məqsədlə Düz Cırdaxan kəndindən keçməklə Cəlilli kəndinə qədər 3,7 kilometr uzunluğunda magistral kəmərin, eyni zamanda, kəndlərdə 2 kilometr paylayıcı su xətlərinin və əhalinin ümumi istifadəsi üçün 19 ədəd bulağın quraşdırılması nəzərdə tutulur. Hazırda magistral kəmərin tikintisi davam etdirilir.

A drinking water project is being implemented in Duz Jirdakhan and Jalilli villages of Tovuz
Projects in accordance with the State Program for Socio-Economic Development of the Regions approved by President Ilham Aliyev are being implemented to improve population’s drinking water supply.
Drinking water project is being implemented in Duz Jirdakhan and Jalilli villages of Tovuz region by the repair-construction and installation department of the Regional Sukanal Department No.8.
Duz Jirdakhan and Jalilli villages will be supplied with drinking water from Tovuz city network. For this purpose, it is planned to install a 3.7-kilometer-long transmission main from Duz Jirdakhan village to Jalilli village, as well as 2 kilometers of water distribution lines in the villages and 19 springs for public use. Currently, the construction of the transmission main is in progress.