ADSEA və ASAN Radionun birgə layihəsi əsasında 100 FM-də “Su gündəmi” verilişi yayımlanır
Son dövrlər müşahidə olunan qlobal iqlim dəyişiklikləri, yağıntıların azalması və temperaturun yüksəlməsi bir çox ölkələrdə olduğu  kimi Azərbaycanda da şirin su ehtiyatlarının azalmasına səbəb olmuşdur. Transsərhəd və yerli çaylarda su axınlarının xeyli aşağı düşməsi, ölkənin əsas su anbarlarında toplanan su həcmlərinin azalması son nəticədə təsərrüfatların suvarma suyu, həmçinin əhalinin içməli su ilə təminatında müəyyən çətinliklər yaradır. Çoxillik müşahidələr və qarşıdakı illər üçün proqnozlar su ehtiyatlarının azalma dinamikasının davam edəcəyini göstərir. Belə şəraitdə şirin su ehtiyatlarından səmərəli və qənaətlə istifadə edilməsi, israfçılıq və sudan qeyri-qanuni istifadə hallarının qarşısının alınması olduqca zəruridir.
Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi və ASAN Radionun birgə layihəsi əsasında  hər həftənin çərşənbə axşamı saat 17:05-də  (təkrarı cümə axşamı saat 11:05-də)100 FM-də “Su gündəmi” verilişi yayımlanır. Verilişdə şirin su ehtiyatlarının azalma səbəbləri, su çatışmazlığı və onun yarada biləcəyi fəsadlar, şirin sudan səmərəli istifadə, nəzarətdənkənar və qanunsuz istifadənin, israfçılığın qarşısının alınması istiqamətində görülən işlər, bu sahədə qanunvericiliyin tələbləri və digər məslələrlə bağlı mütəxəssis və ekspertlər, araşdırmaçı alimlər, aidiyyatı qurumların əməkdaşları, qeyri hökumət təşkilatlarının nümayəndələri ilə ətraflı müzakirələr aparılacaq.

The joint project of ASWRA and ASAN Radio "Water Agenda" is on 100 FM
Recent global climate changes, decrease in precipitation and rise in temperature have led to a decrease in fresh water resources in Azerbaijan as well as in many countries. The significant decrease in water flows in trans-boundary and local rivers, the decline in the volume of water collected in the country's main reservoirs ultimately creates certain difficulties in providing irrigation water for farms and drinking water for the population. Long-term observations and forecasts for the coming years show that the dynamics of water resources decline will continue. In such conditions, it is very necessary to use fresh water resources efficiently and economically, to prevent wastage and illegal use of water.
The program "Water agenda" is broadcast every Tuesday at 17:05 (again on Thursday at 11:05) on 100 FM on the basis of the joint project of the Azerbaijan State Water Resources Agency and ASAN Radio. Detailed discussions related to the reasons for the reduction of fresh water resources, water shortage and the consequences it can cause, the work done in the direction of effective use of fresh water, the prevention of uncontrolled and illegal use, wastage, the requirements of the legislation in this field and other issues will be held on the air with the representatives of non-government organizations, specialists and experts, research scientists, employees of relevant institutions.