“Su təchizatı şəbəkəsinə qoşulma” üzrə Yol Xəritəsinin icrası məqsədilə tədbirlər davam etdirilir
Dünya Bankı Qrupunun “Əlverişli Biznes Mühiti” layihəsinin “Kommunal xidmətlərə (Su təchizatı şəbəkəsinə) qoşulma” indikatoru ilə bağlı təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2022-2023-cü illər üzrə Yol Xəritəsinin icrasını təmin etmək məqsədilə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən bir sıra tədbirlər həyata keçirilib.
Su təchizatı və kanalizasiya sistemlərinə qoşulma üçün bütün zəruri sənədlərin onlayn şəkildə bir platforma üzərindən əldə edilməsi üçün aidiyyəti dövlət qurumlarına müraciət ünvanlanıb.
Su təchizatı və kanalizasiya sistemlərinə qoşulma üzrə müraciətlərin "ASAN Xidmət" və "ASAN Kommunal" mərkəzləri, KOB evləri vasitəsilə qəbul edilməsi, yekun sənədlərin həmin mərkəzlər vasitəsilə vahid pəncərə prinsipi əsasında təqdim edilməsi təmin olunub.
Yol Xəritəsində nəzərdə tutulan tədbirlərin icrasında səmərəliliyin artırılması məqsədilə “Azərsu” ASC-nin idarəetmə strukturunda dəyişikliklər edilib. “ASAN Kommunal” mərkəzləri ilə çevik əlaqələndirmə və koordinasiyanın aparılması üçün Strateji inkişaf və Asan Mərkəzlərlə işin təşkili departamenti yaradılıb. İstehlakçı hüquqlarının qorunması, müraciətlərə baxılması və nəzarətdə saxlanılması məqsədilə Şikayət və müraciətlərin araşdırılması şöbəsi yenidən təşkil edilib, su ilə bağlı ekoloji məsələlər üzrə Ekologiya şöbəsi yaradılıb.
Yol Xəritəsində nəzərdə tutulan tədbirlər barədə məlumat əlçatanlığının artırılması, ictimaiyyətin maarifləndirilməsi məqsədilə “Azərsu” ASC-nin internet səhifəsinin funksionallığı artırılıb və saytda “Su təchizatı şəbəkəsinə qoşulma”, su təchizatı sistemlərində aparılacaq planlı təmir işləri ilə əlaqədar yarana biləcək fasilələrlə bağlı istehlakçıların öncədən məlumatlandırılması məqsədilə "Su təchizatında fasilə" bölmələri yaradılıb.
“Azərsu” ASC-nin internet səhifəsinin funksionallığının artırılması, su təchizatı və kanalizasiya sistemlərinə qoşulma üçün zəruri sənədlərin onlayn şəkildə bir platforma üzərindən əldə edilməsi digər qurumların sistemlərinə inteqrasiyasının təmin olunması istiqamətində işlər isə davam etirilir.

Actions for the implementation of the Road Map on "Connection to the water supply network" are in progress
Created: 30-01-2023 17:31
To ensure the implementation of the Road Map for 2022-2023 regarding the implementation of the improvements related to the "Connection to public utilities (water supply network)" indicator of the World Bank Group's "Favorable Business Environment" project, "Azersu" Open Joint Stock Company implemented a number of measures.
To obtain all the necessary documents for connecting to the water supply and sewage systems online through one platform an appeal has been addressed to the relevant government agencies.
Applications for connection to water supply and sewage systems are accepted through "ASAN” service" and "ASAN Communal” centers, SME houses, final documents are provided through those centers on the basis of a single window principle.
Changes were made in the management structure of "Azersu" OJSC in order to increase efficiency in the implementation of the measures provided in the Road Map. A Department of Strategic Development and Organization of Work with Asan Centers was established for flexible coordination and coordination with "ASAN Communal" centers. In order to protect consumer rights, consider appeals and keep them under control, the Complaints and Appeals Investigation Department was reorganized, and the Ecology Department was established for environmental issues related to water.
The functionality of the "Azersu" OJSC’s webpage is increased in order to enhance the availability of information about the measures envisaged in the Road Map and to enlıghten the public, and to inform consumers in advance about the interruptions that may occur due to "Connection to the water supply network" and planned maintenance works in water supply systems “Interruption in water supply" sections were created.
Affairs to increase the functionality of the website of "Azersu" OJSC, obtain the necessary documents for connecting to water supply and sewage systems online on one platform, and ensure its integration into the systems of other institutions are being continued.