Su təsərrüfatı sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə təltif olunan əməkdaşlara mükafatlar təqdim olunub
Yaradılıb: 03-08-2022 17:13
5 iyun – “Su təsərrüfatı və meliorasiya işçiləri günü” peşə bayramı ərəfəsində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamları ilə “Əməkdar mühəndis” fəxri adı almış və “Tərəqqi” medalına layiq görülmüş, həmçinin “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Fəxri fərmanı ilə təltif olunmuş əməkdaşlara mükafatların təqdim olunması mərasimi keçirilib.
“Azərsu” ASC sədrinin birinci müavini Teyyub Cabbarov təltif olunmuş əməkdaşları təbrik edərək bildirib ki, istehlakçıların içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəsinin yaxşılaşdırılması məqsədi ilə Prezident İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq genişmiqyaslı işlər görülüb, mühüm layihələr həyata keçirilib. Əhalinin sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılmasına hesablanmış bu layihələrin icrasında su təsərrüfatı işçilərinin böyük əməyi vardır.
Su təsərrüfatı və meliorasiya sahəsi işçilərinin əməyini yüksək qiymətləndirən Prezident  İlham Əliyevin 14 may 2014-cü il tarixdə imzaladığı sərəncamla  5 iyun -  “Su təsərrüfatı və meliorasiya işçiləri günü” peşə bayramı təsis edilib. Hər il peşə bayramı ərəfəsində bir qrup su təsərrüfatı işçisi fəxri ad və medallarla təltif olunur. Prezident İlham Əliyevin 04 iyun 2022-ci il tarixli sərəncamına əsasən su təsərrüfatı sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə “Azərsu” ASC-nin 1 əməkdaşı “Əməkdar mühəndis” fəxri adına layiq görülüb, 12 əməkdaşı isə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub. Bununla yanaşı, əmək fəaliyyətində fərqlənən 102 əməkdaş “Azərsu” ASC-nin Fəxri fərmanına, 108 əməkdaş isə təşəkkürnaməyə layiq görülüb.
Tədbirdə su təsərrüfatı sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə təltif olunan “Azərsu” ASC əməkdaşlarına “Əməkdar mühəndis” fəxri adının vəsiqəsi, “Tərəqqi” medalları, fəxri fərman və təşəkkürnamələr təqdim olunub.
Təltif olunan əməkdaşlar su təsərrüfatı işçilərinin əməyinə verdiyi qiymətə görə dövlət başçısına minnətdarlıqlarını bildirib, göstərilən etimadı doğrultmaq üçün bundan sonra da əzmlə çalışacaqlarını vurğulayıblar.

Awards were presented to employees who were awarded for their efficient work in the field of water management
Created: 03-08-2022 17:13
The presentation ceremony of the awards to the employees who received the honorary title of "Honored Engineer" and the medal of "Progress" by the orders signed by President of the Republic of Azerbaijan on the eve of the professional holiday June 5 "The Water Economy and Amelioration Employees’ Day", as well as the Honorary Decree by "Azersu" Open Joint Stock Company.
Teyyub Jabbarov, the first deputy chairman of "Azersu" OJSC, congratulated the employees and said that, large-scale work was carried out and important projects were implemented in accordance with the President Ilham Aliyev’s instructions to improve the supply of drinking and waste water services to consumers. The water industry employees have a great contribution in the implementation of these projects, which are calculated to improve the population’s social and living conditions.
On May 14, 2014, the professional holiday June 5 "The Water Economy and Amelioration Employees' Day" was established by the Decree signed by President Ilham Aliyev who highly appreciated the water economy and amelioration employees’ work. Every year, on the eve of the professional holiday, a group of employees who work in this field are awarded honorary titles and medals. According to the President Ilham Aliyev Order dated June 4, 2022, 1 employee of "Azersu" OJSC was awarded the honorary title of "Honored Engineer" and 12 employees were awarded with the medal of "Progress" for their efficient work in the field of water management. In addition, 102 employees who distinguished themselves in their labor activity were awarded the Honorary Decree of "Azersu" OJSC and 108 employees were awarded a letter of appreciation.
At the event, "Azersu" OJSC employees, who were awarded for their efficient work in the field of water management, were presented the certificate of the honorary title of "Honored Engineer", medals of "Progress”, Honorary Decrees and letters of appreciation.
The awarded employees expressed their gratitude to the head of state for awards and stressed that they will continue to work hard to justify the trust shown.