“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov Oğuz şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının, digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2022-ci ilin iyun ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədr müavini Köçərli Həsənov 14 iyun 2022-ci il tarixində Oğuz şəhərində Oğuz və Qəbələ rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov və Oğuz Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Eyvaz Qurbanov ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, abidə önünə gül dəstəsi düzərək Ulu Öndərin əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Oğuz Olimpiya İdman Kompleksində keçirilən qəbulda Oğuz və Qəbələ rayonlarından 45 nəfər iştirak edib. Vətəndaşların müraciətləri içməli su təchizatı və tullantı sularının axıdılması xidmətləri, işə qəbul və digər məsələlərlə bağlı olub.

Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov received citizens in the city of Oghuz
According to the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of central executive bodies and other governing bodies in June 2022, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov accepted citizens from Goygol and Dashkesen regions on June 14, 2022 in the city of Oghuz.
Before the reception, Kocharli Hasanov, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC and Eyvaz Qurbanov, Head of the Oghuz Region Executive Power visited the monument to the national leader Heydar Aliyev, laid flowers at the monument and paid tribute to Great Leader’s memory.
The reception, held at the Oghuz city Olypic Sports Complex, was attended by 45 people from Goygol and Dashkesen districts. Citizens' appeals were related to drinking water supply and sewerage services, recruitment and other issues.
The residents thanked President Ilham Aliyev for the attention and care, expressing satisfaction with the creation of comfortable and favorable conditions.