“Azərsu” ASC-nin “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərindəki bölmələrinə 58 mindən çox müraciət edilib
Yaradılıb: 14-06-2022 10:57
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərində təmsil olunması istehlakçılara göstərilən müştəri  xidmətlərinin asanlaşdırır və bu sahədə şəffaflığın  artırılmasını təmin edir. 2022-ci ilin yanvar-may aylarında bu mərkəzlərə “Azərsu” ASC-nin təqdim etdiyi xidmətlərlə bağlı 58197 müraciət edilib. Müraciətlərin 32878-i “ASAN Kommunal”, 25319-u isə “ASAN xidmət” mərkəzlərində qeydə alınıb.  Vətəndaşlar xidmət bölmələrinə daha çox texniki şərtin verilməsi,  abonent məlumatlarına dəyişikliklərin edilməsi, borclar haqqında məlumatların verilməsi və s. məsələlərlə bağlı müraciətlər edib.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində “Azərsu” ASC-nin müştəri xidmətlərinin göstərilməsinə 2014-cü ilin may ayından başlanılıb. 2017-ci ildən “Azərsu” ASC “ASAN Kommunal”  mərkəzlərində də təmsil olunur. Ümumilikdə 2014-cü ildən indiyədək bütün xidmət mərkəzlərinə vətəndaşlar tərəfindən müxtəlif məsələlərlə bağlı 570 minədək   müraciət daxil olub.
Hazırda “Azərsu” ASC-nin xidmətləri  Bakı şəhərindəki 1,2,3 saylı “ASAN Kommunal”, 6 saylı “Asan xidmət”, həmçinin regionlarda 15 “ASAN xidmət” mərkəzində təşkil olunub.

Over 58 000 appeals have been submitted to service divisions of “Azersu” OJSC at “ASAN Xidmet” and “ASAN Kommunal”
Created: 14-06-2022 10:57
Representation of "Azersu" OJSC at the "ASAN Xidmet" and "ASAN Kommunal" centers of the State Agency for Citizens’ Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan facilitates the provision of consumer services to customers and provides to develop transparency in this field. 58197 appeals have been submitted to service sections of “Azersu” OJSC that performs at the centers of “ASAN Xidmet” and “ASAN Kommunal” within January- May 2022. 32878 of the appeals were recorded at “ASAN Kommunal” center and 25319 at “ASAN Xidmet” centers. Applications made over the past period include information for provision of technical conditions, restoration of lost and damaged smart cards, changes to subscriber data and reporting of debts are of majority among the appeals.
Note that, consumer services of “Azersu” OJSC started to serve at “ASAN Xidmet” center since May of 2014. Since 2017, “Azersu” OJSC is presented at “ASAN Kommunal” centers. Totally up to 570 thousand appeals have been received by citizens from different points of service since 2014.
Currently “Azersu” OJSC's services are organized at “ASAN Kommunal” centers №1, 2, 3 and №6 “ASAN Xidmet” in Baku city and 15 ASAN Xidmet” centers in the