“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti yanında İctimai Şuranın iclası keçirilib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti yanında İctimai Şuranın növbəti iclası keçirilib. İclasda cari və təşkilati məsələlərə baxılıb, qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub.
İctimai Şuranın sədri, Milli QHT Forumunun prezidenti Rauf Zeyni bildirib ki, “Azərsu” ASC-nin fəaliyyətində ictimai iştirakçılığın və nəzarətin təmin edilməsi məqsədilə ötən il yaradılmış İctimai Şurada təşkilatlanma işləri aparılıb. İçməli su təchizatı və tullantı su sektorunda müxtəlif məsələlərlə bağlı aparaılan maarifləndirmə işlərində Şura üzvləri yaxından iştirak ediblər. Şura üzvlərinin Mərkəzi Laboratoriyaya, Kür Sutəmizləyici Qurğular Kompleksinə səfərləri təşkil olunub, 22 mart Dünya Su Günü ilə əlaqədar videokonfrans formatında müzakirələr aparılıb. Ötən müddətdə vətəndaşlar tərəfindən İctimai Şuraya 47 müraciət daxil olub. Həmin müraciətlərin əksəriyyəti həllini tapıb, araşdırmaya ehtiyac olan müraciətlər nəzarətə götürülüb, bir sıra məsələlərlə bağlı vətəndaşlara izahat verib.
İclasda çıxış edən Şura üzvləri şuranın fəaliyyətinin gücləndirilməsi ilə bağlı təkliflər irəli sürüblər. İclasda İctimai Şuranın 2022-ci il üzrə fəaliyyət planından irəli gələn məsələlər müzakirə olunub.
Tədbirdə təşkilati məsələlərə də baxılıb, İctimai Şuranın Maarifləndirmə və Monitorinq üzrə işçi qrupları yaradılıb. “Sağlam həyata doğru” Ekoloji İctimai Birliyinin üzvü Rövşən Abbasov Maarifləndirmə, “Azad İstehlakçılar” İctimai Birliyinin sədri  Eyyub Hüseynov isə Monitorinq işçi qruplarının rəhbərləri seçiliblər.

Created: 25-05-2022 17:13
The Public Council under “Azersu” OJSC held the next meeting. Current and organizational issues were considered at the meeting, the tasks ahead were discussed.
Chairman of the Public Council, President of the National NGO Forum Rauf Zeyni said that the organizational affairs were held by the Public Council, established last year to ensure public participation and control over the activities of “Azersu” OJSC. Council members were closely involved in awareness-raising activities on various issues in the drinking water supply and wastewater sector. They visited the Central Laboratory and the Kura Water Treatment Plant and held a video conference on World Water Day on March 22. During the past period, the Public Council received 47 appeals from citizens. Most of these appeals had been resolved, appeals that need to be investigated were taken under control, and citizens were briefed on a number of issues.
Speaking at the meeting, members of the Council made proposals to strengthen the activities of the Council. The meeting discussed issues arising from the Public Council's action plan for 2022.
Organizational issues were also considered at the event and working groups of the Public Council on Awareness and Monitoring were established. Chairman of the Ecological Public Union "Towards a Healthy Life" Rovshan Abbasov was elected Head of the Working Group on Awareness and Chairman of the Free Consumers’ Public Union Eyyub Huseynov was elected Head of the Working Group on Monitoring.