"Azərsu" ASC-nin nümayəndəsi “WasteExpo-2022” sərgi və konfransında iştirak edib
09-12 may 2022-ci il tarixlərində Amerika Birləşmiş Ştatlarının Las-Veqas şəhərində  “WasteExpo-2022” sərgi və konfransı keçirilib. ABŞ Kommersiya Xidməti tərəfindən təşkil olunmuş sərgidə bərk məişət tullantıları və təkrar emal sənayesi, tullantı sularının təmizlənməsi sahəsində qabaqcıl texnologiyalar və innovasiyalar nümayiş etdirilib.
Sərgidə dünyanın müxtəlif ölkələrindən 14 mindən çox mütəxəssis iştirak edib. Tədbir çərçivəsində bərk və maye tullantılarının təkrar emalı və kənarlaşdırılması sahəsindən ixtisaslaşmış 600-dən çox şirkətin nümayəndələrinin iştirakı ilə beynəlxalq konfrans keçirilib.
“Azərsu” ASC-nin Elektron idarəetmə və müasir texnologiyalar departamentinin rəisi Samir Qənili “WasteExpo 2022” sərgi və konfransında iştirak edib.
Səfər çərçivəsində tullantı sularının idarə olunması sahəsində ixtisaslaşmış şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirilib, innovasiyalar sahəsində fikir mübadilələri aparılıb.

Representative of “Azersu” OJSC took part in the exhibition and conference “WasteExpo-2022”
An exhibition and conference “WasteExpo-2022” was held on May 9-12, 2022 in Las Vegas, USA. The exhibition, organized by the US Commercial Service, showcases advanced technologies and innovations in the field of solid waste and recycling industries, wastewater treatment.
More than 14,000 specialists from around the world took part in the exhibition. An international conference was held as part of the event with the participation of representatives of more than 600 companies specializing in the recycling and disposal of solid and liquid waste.
Samir Ganili, Head of the Electronic Management and Modern Technologies Department of “Azersu” OJSC, attended the exhibition and conference “WasteExpo-2022”.
Meetings with representatives of companies specializing in wastewater management were held within the visit and views on innovations were exchanged.