Nizami rayonunda özünü “Azərsu” ASC-nin əməkdaşı kimi təqdim edərək vətəndaşları aldadan şəxs peyda olub
Yaradılıb: 25-04-2022 15:06
Bakı şəhəri Nizami rayonunun ərazisində özünü “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin əməkdaşı kimi təqdim edərək vətəndaşları aldadan şəxs peyda  olub. Hələlik şəxsiyyəti müəyyənləşdirilməyən və “Azərsu” ASC-nin xidməti geyimində olan bu şəxs sahibkarlardan su sayğacının  quraşdırılması və dəyişdirilməsi müqabilində pul tələb edirmiş. Həmin şəxs Nizami rayonu R.Rüstəmov 50A  ünvanında yerləşən özəl uşaq bağçasına 80 manata su sayğacının quraşdırılmasını təklif edib. Bundan sonra bağçanın rəhbərliyi  məsələ ilə bağlı “Azərsu” ASC-nin Nizami  rayon Sukanal İdarəsinə müraciət edib. İdarənin əməkdaşları dərhal hadisə baş verən obyektdə olub. Həmin şəxs ərazidən uzaqlaşsa da, kamera görüntüləri əldə olunub. Ətrafda yerləşən obyekt və mənzillərin sahibləri də əvvəllər onlara qarşı belə halın baş verdiyini bildiriblər. Aşkar olunmuş fakt üzrə hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunacaq.
Vətəndaşların diqqətinə çatdırırıq ki, xidməti vəzifələrini yerinə yetirən “Azərsu” əməkdaşlarından vəsiqə tələb edilməli, heç bir halda onlara nağd pul ödənilməməlidir. Əməkdaşların və ya özünü “Azərsu” ASC-nin işçisi kimi təqdim edən şəxslərin qeyri-qanuni əməlləri ilə rastlaşdıqda dərhal 955 Zəng Mərkəzinə məlumat vermələri xahiş olunur.
Abonentlərdən xahiş olunur ki, içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəyə görə ödənişləri internet üzərindən (azersu.az saytı, e-su.az portalı, müxtəlif ödəmə saytları), bank, poçt şöbələri, həmçinin ödəmə terminalları vasitəsilə həyata keçirsinlər.

A person who deceived citizens by presenting himself as an employee of “Azersu” OJSC appeared in Nizami district
Created: 25-04-2022 15:06
A person who deceived citizens by presenting himself as an employee of “Azersu” OJSC appeared in Nizami district of Baku. This person, who was not been identified yet, demanded money from entrepreneurs in exchange for the installation and replacement of water meters in the uniform of “Azersu” OJSC. This person proposed to install a water meter in exchange of 80 AZN in a private kindergarten located in 50A Rustamov Street, Nizami district. After that, the management of the kindergarten appealed to Nizami District Sukanal Branch of “Azersu” OJSC. Employees of the department immediately visited the facility. Although the person left the area, camera footage was obtained. Owners of nearby facilities and apartments also informed us that this has happened to them before. The revealed fact will be appealed to law enforcement agencies.
We would like to bring to the citizens’ attention the fact that “Azersu” employees performing their official duties should be required to have a card and in no case should they be paid in cash. Consumers are asked to inform the 955 Call Center immediately in case if they encounter such illegal actions or persons posing as employees of “Azersu” OJSC.
Subscribers are also required to pay for the use of drinking and wastewater services via the Internet (azersu.az, e-su.az portal or various payment sites), banks, post offices, as well as payment terminals.