“Azərsu” ASC-də işə qəbul üçün müraciətlərin elektron qaydada qəbuluna başlanılıb
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində istehsalat proseslərinin  səmərəliliyinin artırılmasında ixtisaslı və peşəkar  mütəxəssislərin işə qəbulu mühüm əhəmiyyət daşıyır. Müasir dövrün çağırışlarına uyğun olaraq “Azərsu” ASC-də işə qəbul üçün müraciətlərin elektron qaydada qəbuluna başlanılıb. Bu məqsədlə www.azersu.az rəsmi internet səhifəsində “Karyera” bölməsi yaradılıb və e-su.az portalı üzərindən Elektron Hökumət  Portalına inteqrasiya olunub.
İşə qəbul üçün müraciət etmək istəyənlər Cəmiyyətin rəsmi internet səhifəsinə daxil olub “Karyera” bölməsində “CV müraciət” və “Vakansiya” bölmələrindən birini seçərək şəxsiyyət vəsiqəsi üzrə Fərdi İdentifikasiya Nömrəsi (FİN) və adına olan mobil telefon nömrəsini yazmaqla qeydiyyatdan keçə bilərlər. “CV müraciət” bölməsi vasitəsilə edilən müraciətlər kadr ehtiyat bazasına daxil edilir.
“Vakansiya” bölməsində isə konkret vakant iş yerləri göstərilir və vətəndaşlar həmin vəzifə haqqında məlumat əldə etdikdən sonra bu bölmədən çıxmadan müraciət edə bilərlər.
Hər iki halda hazır elekton müraciət forması yaranır. Portal Daxili İşlər Nazirliyinin sisteminə inteqrasiya edildiyindən müraciət edənin şəxsi məlumatları həmin formada görünür. Boş qalan, xüsusilə ulduz işarəsi ilə fərqləndirilən xanalar müraciət edən şəxs tərəfindən doldurulur. İşə qəbul olmaq istəyənlər təhsil, iş təcrübəsi və təltifləri barədə məlumatları daxil edirlər.
“Azərsu” ASC-nin insan resursları siyasətinin prioritetlərindən olan obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması nəzərə alınaraq işə qəbul 4 mərhələdə - elektron müraciət, bilik yoxlaması (test), müsahibə və əmək münasibətlərinin rəsmiləşdirilməsi ilə həyata keçirilir.
Müsahibədən keçən şəxslər vakant yer olduqda müvafiq vəzifəyə təyin edilir. Vakant yer olmadıqda isə kadr ehtiyat bazasına daxil edilir və gələcəkdə ixtisasına və peşəsinə uyğun vakant yer olduqda onunla əlaqə saxlanılaraq dəvət edilir.
Qeyd edək ki, müraciət edənlərdən yalnız vakansiya üzrə tələblərə  cavab verən namizlədlər bilik yoxlanmasına cəlb olunurlar.

“Azersu” OJSC has started accepting applications for recruitment electronically
Recruitment of qualified and professional specialists is important in increasing the efficiency of production processes at “Azersu” OJSC. In accordance with the challenges of modern times, “Azersu” OJSC has started accepting applications for employment electronically. For this purpose, a "Career" section has been created on the official website www.azersu.az and integrated into the e-Government Portal via the e-su.az portal.
Those wishing to apply for recruitment can register on the official website of the Society by selecting one of the sub-sections "CV application" and "Vacancy" in the "Career" section and entering their ID (PIN) number and mobile phone number in their name. Applications submitted through the "CV application" section are included in the personnel reserve database.
The "Vacancies" sub-section indicates the specific vacancies and citizens can apply without leaving this section after receiving information about the position.
In both cases there is a ready-made electronic application form. Since the portal is integrated into the system of the Ministry of Internal Affairs, the personal data of the applicant is displayed in that form. Empty cells, especially those marked with an asterisk, are filled in by the applicant. Applicants include information about education, work experience and awards.
Taking into account ensuring objectivity and transparency, which is one of the priorities of “Azersu” OJSC's human resources policy, recruitment is carried out in 4 stages - electronic application, knowledge test, interview and formalization of labor relations.
Those who pass the interview are appointed to the relevant position when there is a vacancy. If there is no vacancy, the candidate is included in the reserve database and is invited by contacting him / her in the future if there is a vacancy in accordance with his / her specialty and profession.
It should be noted that only candidates who meet the requirements for the vacancy are involved in the knowledge test.