“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov Saatlı şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları, digər idarəetmə qurumların rəhbərlərinin 2022-ci ilin mart ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədr müavini Köçərli Həsənov 16 mart 2022-ci il tarixində Saatlı şəhərində Saatlı, Sabirabad və İmişli rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov və Şaatlı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elmir Bağırov ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, abidə önünə gül dəstəsi düzərək Ulu Öndərin əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Saatlı şəhərindəki Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbulda Saatlı, Sabirabad və İmişli rayonlarından olan 38 nəfər iştirak edib. Vətəndaşların müraciətləri içməli su təchizatı və kanalizasiya xidmətləri,  işə qəbul və digər məsələlərlə bağlı olub.

Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov received citizens in Saatli
According to the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of central executive bodies and other governing bodies in March 2022, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov accepted citizens from Saatli, Sabirabad and Imishli regions on March 16, 2022 in the city of Saatli.
Before the reception, Kocharli Hasanov, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC and Elmir Bagirov, Head of the Shaatli District Executive Power visited the monument to national leader Heydar Aliyev, laid flowers at the monument and paid tribute to Great Leader’s memory.
The reception, held at the Heydar Aliyev Center in Saatli, was attended by 38 people from Saatli, Sabirabad and Imishli districts. Citizens' appeals were related to drinking water supply and sewerage services, employment and other issues.
The residents expressed satisfaction with the creation of comfortable and favorable conditions for the reception and consideration of citizens' appeals in the regions and thanked President Ilham Aliyev for the attention and care.