“Azərsu” ASC-nin “İmişli Sukanal” Sahəsinin əməkdaşı abonentin fiziki təzyiqinə məruz qalıb
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən abonentlərin ödənişə cəlb edilməsi məqsədilə maarifləndirmə və təbliğat işləri gücləndirilsə də, bəzi abonentlər ödənişdən yayınmağa cəhd edir. Təəssüf doğuran odur ki,  ödənişdən yayınan həmin abonentlər xidməti vəzifələrini yerinə yetirən “Azərsu” ASC-nin əməkdaşlarına qarşı kobud rəftar edir, onları fiziki təzyiqlərə məruz qoyurlar. Abonentin kobud rəftarı və fiziki təzyiqlərinə bu dəfə  “Azərsu” ASC-nin 4 nömrəli  Regional Sukanal İdarəsinin “İmişli Sukanal” Sahəsinin əməkdaşı məruz qalıb.
İmişli şəhəri Sevil Qazıyeva küçəsi ev 6 ünvanında Taleh Zeynalov adlı abonentin  içməli  su təchizatı xidmətlərindən istifadəyə görə yığılmış borcunun ödənilməsi barədə dəfələrlə xəbərdarlıq edilsə də, abonent borcu ödəməkdən imtina edib. “Sudan İstifadə Qaydaları”nın tələblərinə əsasən su təchizatının dayandırılması ilə əlaqədar iş əmri yaradılıb. “İmişli Sukanal” Sahəsinin əməkdaşları həmin ünvana yaxınlaşaraq abonentə borcun ödənilməsinin vacibliyini bir daha izah ediblər. Lakin abonent “İmişli Sukanal” Sahəsinin İstismarın təşkili və idarə edilməsinə nəzarət qrupunun mühəndisi Məhərrəmov Mustafa Umud oğlu ilə aqressiv davranaraq  onu ağır şəkildə təhqir edib, fiziki təzyiq göstərib.
Baş vermiş hadisə “İmişli Sukanal” Sahəsinin əməkdaşları tərəfindən  aktlaşdırılıb, M.Məhərrəmov tibbi ekspertizadan keçirilib və faktın araşdırılması üçün İmişli Rayon Polis Şöbəsinə müraciət olunub.
“Azərsu” ASC vətəndaşların və abonentlərin diqqətinə çatdırır ki,  göstərilən xidmətin səviyyəsi ödənişlərin vaxtında edilməsindən asılıdır. Bu məqsədlə xidməti vəzifələrini yerinə yetirən əməkdaşlara qarşı hər hansı təhqir və təzyiq yolverilməzdir və belə hallar baş verərsə “Azərsu” ASC tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunacaq.
Abonentlərin diqqətinə çatıdırılır ki, yaranmış debitor borcların hissəli ödənişinə də şərait yaradılır. Bunun üçün abonent yerli sukanal idarəsi və ya sahəsinə müraciət edərək razılaşma protokolu imzalamalı və götürdüyü öhdəliyə uyğun olaraq borcunu aylar üzrə bölünmüş ödəniş qrafiki üzrə  hissə-hissə ödəyə bilər.

An employee of “Imishli Sukanal” Branch of “Azersu” OJSC was subjected to physical pressure from the subscriber
Created: 14-02-2022 15:43
Although “Azersu” OJSC has intensified awareness and propaganda to attract subscribers to payment, some subscribers are trying to evade payment. It is unfortunate that these evading subscribers are rude to “Azersu” employees, who perform their duties and subject them to physical pressure. This time, an employee of the “Imishli Sukanal” Branch of the Regional Sukanal Department No. 4 of “Azersu” OJSC was subjected to the abusive treatment and physical pressure by the subscriber.
Despite repeated warnings to pay the debt of a subscriber named Taleh Zeynalov for the use of drinking water supply services situated on Sevil Gaziyeva Street 6, Imishli, the subscriber refused to pay. In accordance with the requirements of the "Rules of Water Use", the water supply was suspended. Employees of the “Imishli Sukanal” branch approached the address and once again explained the subscriber the importance of debt repayment. However, the subscriber aggressively insulted and physically pressured Maharramov Mustafa Umud oglu, an engineer of the “Imishli Sukanal” Branch’s Operation and Management Control Group.
The incident was recorded by the employees of the “Imishli Sukanal” Branch, Maharramov underwent a medical examination and the Imishli District Police Department was contacted to investigate the fact.
“Azersu” OJSC informs citizens and subscribers that the level of service provided depends on timely payments. For this purpose, any insults and pressure against employees performing their duties are unacceptable and if such cases occur, “Azersu” OJSC will apply to law enforcement agencies.
It is brought to the attention of subscribers that partial payment of receivables are also available. To do this, the subscriber must apply to the local water supply department or branch, sign a protocol of agreement and pay the debt in installments on a monthly basis in accordance with the commitment.