Zəngilanda “Azərsu” ASC-nin xidmət sahəsi yaradılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti işğaldan azad edilmiş ərazilərdə su təchizatı sistemlərinin bərpası və xidmətin təşkili  istiqamətində işləri davam etdirir. Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində məsələlərin mərkəzləşdirilmiş qaydada həlli ilə bağlı yaradılmış Əlaqələndirmə Qərargahından verilən məlumata görə Şuşa, Kəlbəcər şəhərləri və Hadrut qəsəbəsindən sonra işğaldan azad olunmuş daha bir şəhərdə - Zəngilanda “Azərsu” ASC-nin xidmət sahəsi yaradılıb.
Xidmət sahəsi Zəngilan və Qubadlı rayonlarına, həmçinin Laçın rayonunun bəzi kəndlərinə xidmət göstərir. İşçilərin əmək şəraitinin yaxşılaşdırılması və xidmətin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədilə Zəngilan şəhərində yararsız tikililərdən biri təmir olunaraq inzibati bina kimi istifadəyə verilib. İşlərin operativliyini təmin etmək məqsədilə xidmət sahəsi xüsusi nəqliyyat vasitələri ilə təmin olunub.
Ötən müddətdə Zəngilan rayonunda “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən təxirəsalınmaz tədbirlər görülərək şəhərə suyun verilməsi, hərbi və mülki təyinatlı obyektlərin su təchizatı təmin edilib. Şəhər ərazisində və bəzi   kəndlərdə, eləcə də sərhəd məntəqələrində yerləşən hərbi bölmələrin su təchizatı sistemi araşdırılıb, mövcud magistral və şəbəkə su xətlərinin qəzalı hissələri təmir olunub. Su ilə təmin olunmayan obyektlərin su təchizatı məqsədilə yeni xətlər çəkilib, zəruri yerlərdə hidrofor tipli nasoslar quraşdırılıb. Görülmüş işlər nəticəsində Zəngilan şəhərində və  kəndlərdə 34 yaşayış və qeyri-yaşayış obyekti  içməli su ilə təmin olunub.
Ötən müddətdə Qubadlı şəhərinin mövcud su təchizatı sistemi araşdırılıb, magistral və şəbəkə xətlərinin dağıdılmış hissələri bərpa edilib. Şəhər ərazisində 1 su anbarı, 2 suqəbuledici qurğu və 10 km müxtəlif diametrli su xəttləri bərpa olunub. Hazırda Qubadlı şəhərində 70 yaşayış və  qeyri-yaşayış obyekti  içməli su ilə təmin olunur.
Qeyd edək ki, “Azərsu” ASC tərəfindən Zəngilan və Qubadlı rayonları  ilə yanaşı, Şuşa şəhəri, Kəlbəcər və Laçın rayonlarında, eləcə də Hadrut, Talış və Suqovuşan qəsəbələrində  fasiləsiz xidmət təşkil olunub.

A service area of “Azersu” OJSC has been established in Zangilan region
In accordance with the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’s instructions, “Azersu” OJSC continues to restore water supply systems and organize services in the liberated territories. According to the Coordination Headquarters established for the centralized settlement of issues in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan, a service area of “Azersu” OJSC has been established in another liberated city –Zangilan after Shusha, Kalbajar and Hadrut settlement.
The service area serves Zangilan and Gubadli regions, as well as some villages of Lachin. In order to improve the working conditions of employees and improve the quality of service, one of the useless buildings in the city of Zangilan was repaired and put into operation as an office building. In order to ensure the efficiency of the work, the service area is provided with special vehicles.
In the past period, “Azersu” OJSC has taken urgent measures to supply water to the city and water supply to military and civilian facilities in Zangilan district. The water supply system of the military units located in the city and some villages, as well as at the border checkpoints was investigated, and the damaged parts of the existing main and network water lines were repaired. New lines have been laid to supply water to facilities that are not supplied with water, and hydrophore type pumps have been installed where necessary. As a result of the work done, 34 residential and non-residential facilities in Zangilan city and villages were provided with drinking water.
In the past, the existing water supply system of Gubadli was investigated, the destroyed parts of the main and network lines were restored. 1 water reservoir, 2 water intake facilities and 10 km of water lines of different diameters were restored in the city. At present, 70 residential and non-residential facilities in Gubadli are provided with drinking water.
It should be noted that, “Azersu” OJSC organized uninterrupted service in Zangilan and Gubadli regions, Shusha city, Kalbajar and Lachin regions, as well as in Hadrut, Talysh and Sugovushan settlements.