Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələrinin üzvlərinin məşğulluğuna dəstək göstərilir
Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün qorunması və torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsində qəhrəmanlıq göstərərək şəhidlik zirvəsinə ucalmış vətənpərvər oğulların ailə üzvlərinin, həmçinin döyüşlərdə iştirak etmiş şəxslərin məşğulluğunun təmin edilməsinə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti də töhfələrini verməkdədir.
Ailə üzvü şəhid olmuş, eləcə də Vətən müharibəsində iştirak etmiş 50 nəfər 2021-ci ildə “Azərsu” ASC-yə işə qəbul olunub. İşə qəbul olunanlardan 3 nəfəri şəhid ailəsinin üzvü, 47 nəfəri İkinci Qarabağ müharibəsinin iştirakçısıdır. İşlə təmin olunmuş Vətən müharibəsi iştirakçısının 2-si döyüşlərdə yaralanıb.
Hazırda “Azərsu” ASC-də müharibə iştirakçısı olmuş 900 nəfər çalışır. Onlardan 590-ı Birinci Qarabağ, 309-u Vətən müharibələrinin, 1 əməkdaş isə 2016-cı il Aprel döyüşlərinin iştirakçısıdır.
Qeyd edək ki, “Azərsu” ASC-nin 188 əməkdaşı Vətən müharibəsində iştirak edib, onlardan 3 nəfəri şəhid olub, 23 nəfəri yaralanıb. Eyni zamanda, döyüşlərdə kollektivin 21 işçisinin ailə üzvü şəhid olub, 46 ailə üzvü isə yaralanıb. Eyni zamanda “Azərsu” ASC-nin Nəqliyyat və Xüsusi Texnika İdarəsinin 21 işçisi döyüş bölgəsinə ezam olunub  və onlardan 1 nəfər  xidməti vəzifəsini  yerinə yetirərkən yaralanıb.
Vətən müharibəsində şanlı tarix yazaraq şəhidlik zirvəsinə yüksəlmiş və yaralanmış vətənpərvər oğulların ailələrinin içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəsinin yaxşılaşdırılması da “Azərsu” ASC tərəfindən daim diqqətdə saxlanılır. Son 1 ildə 457 şəhid və 312 qazi ailəsi daxil olmaqla, ümumilikdə 769 ailə içməli su ilə təmin edilib.

The Great Patriotic War participants’ and martyr family members’ recruitment is being supported
“Azersu” OJSC also contributes to the employment of the family members of the patriotic sons who rose to the peak of martyrdom, as well as those who took part in the fights, heroically protected the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan and liberated our lands from occupation.
50 family members who died, as well as those who took part in the Great Patriotic War, were employed by “Azersu” OJSC in 2021. Of those recruited, 3 are members of the martyr's family, 47 are participants of the Second Karabakh War. Two employed veterans of the Patriotic War were wounded in the fighting.
At present, 900 former war veterans work at “Azersu” OJSC. 590 of them are participants of the First Karabakh War, 309 of them are participants of the Patriotic War, and 1 employee is a participant of the April 2016 battles.
It should be noted that, 188 employees of “Azersu” OJSC took part in the Patriotic War, 3 of them were killed and 23 were injured. At the same time, family members of 21 employees were killed and 46 family members were injured in the fighting. At the same time, 21 employees of the Transport and Special Equipment Department of “Azersu” OJSC were sent to the combat zone and one of them was injured in the line of duty.
“Azersu” OJSC also pays constant attention to improving the drinking water supply and waste water services for the families of patriotic sons who rose to the peak of martyrdom and were wounded in the war. Over the past year, a total of 769 families, including 457 martyrs and 312 veterans, have been provided with drinking water.