"Azərsu" ASC-də Türkiyə nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində Azərbaycanda səfərdə olan Türkiyə Respublikası Ticarət Nazirliyinin Beynəlxalq Xidmət Ticarəti Baş İdarəsinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Görüşdə Türkiyənin su təsərrüfatı, ətraf mühit, inşaat və yeni texnologiyalar sahəsində ixtisaslaşmış şirkətlərinin nümayəndələri iştirak edib.
“Azərsu” ASC-nin sədrnin birinci müavini qonaqları salamlayaraq “Azərsu” ASC-nin fəaliyyəti barədə məlumat verib. T.Cabbarov layihələrin həyata keçirilməsində beynəlxalq maliyyə qurumları və xarici şirkətlərlə əməkdaşlıq edildiyini diqqətə çatdırıb. Ötən dövrdə  tikinti, keyfiyyətə nəzarət, suyun keyfiyyəti, kadr hazırlığı, yeni texnologiyalar sahəsində Türkiyə şirkətləri ilə uğurlu əməkdaşlıq edildiyi vurğulanıb.
Nümayəndə heyətinin rəhbəri  Əmrə Öztelli  ölkələrimiz arasında bütün sahələrdə strateji əməkdaşlıq münasibətlərindən danışaraq nümayəndə heyətinə daxil olan şirkətlərin su sektoru, mühəndislik, layihələndirmə və məsləhət xidmətləri sahəsində zəngin təcrübəsi olduğunu vurğulayıb. Ə.Öztelli gələcək əməkdaşlığın tərəflər üçün faydalı olacağına əminliyini bildirib.
Nümayəndə heyətinin üzvləri təmsil etdikləri şirkətlər barədə məlumat veriblər. Görüşdə “Azərsu” ASC ilə Türkiyə şirkətləri arasında əməkdaşlığın perspektivləri barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting with the Turkish delegation held at “Azersu” OJSC
A meeting with the delegation of the International Service Trade Department of the Ministry of Commerce of the Republic of Turkey visiting Azerbaijan was held at “Azersu” OJSC. The meeting was attended by representatives of Turkish companies specializing in water management, environment, construction and new technologies.
Welcoming the guests, First Deputy Chairman of “Azersu” OJSC informed about the activities of company. T.Jabbarov brought to attention the cooperation with international financial institutions and foreign companies in the implementation of projects. Successful cooperation with Turkish companies in the field of construction, quality control, water quality, staff training and new technologies was emphasized.
Speaking about the strategic cooperation between the two countries in all areas, the head of the delegation Emre Oztelli stressed that the companies included in the delegation have rich experience in the water sector, engineering, design and consulting services. Oztelli expressed confidence that future cooperation would be beneficial for the parties.
The members of the delegation delivered the information about the companies they represent. The parties exchanged views on the prospects of cooperation between “Azersu” OJSC and Turkish companies.