“Azərsu” ASC-nin nümayəndələri beynəlxalq tədbirdə iştirak edir
Macarıstan Respublikasının paytaxtı  Budapeşt şəhərində Mərkəzi Avropada dayanıqlığa həsr olunmuş “Planet Budapeşt 2021” Sərgi və Sammiti keçirilir. Tədbirdə  30-dən çox ölkənin dövlət və hökumət başçıları, həmçinin BMT, Beynəlxalq Valyuta Fondu, Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı, Ərəb Ölkələri Liqası, İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı, BMT-nin İnkişaf Proqramı, Ümumdünya Meteorologiya Təşkilatının nümayəndələri, nüfuzlu şirkətlərin rəhbərləri iştirak edib. Tədbirdə “Azərsu” ASC-nin nümayəndələri də iştirak edib.
Tədbirdə müasir dünyada ekoloji vəziyyətin dəyişməsi, suya tələbatın artması, insanların təmiz su çatışmazlığı ilə üzləşməsi, ağıllı şəhərlər, dayanıqlı su təchizatı, tullantı sularının idarə olunması, pandemiyanın davamlı inkişafa təsirləri, enerji və nəqliyyat məsələləri, bu sahədə problemlər və onların həlli yolları müzakirə edilib və  aktual məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılaraq növbəti illər üzrə fəaliyyət planı tərtib edilmişdir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Macarıstan Respublikasındakı Səfirliyinin nümayəndələri, “Budapeşt Su İşləri”, “Macarıstan Su Qrupu”nun direktorları və digər şirkətlərin rəhbər şəxsləri ilə görüşlər keçirilib,  su sektorunda əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub, “Azərsu” ASC ilə münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə qarşılıqlı əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması məsələlərinə toxunulub.

Representatives of “Azersu” OJSC take part in the international event
The capital of the Republic of Hungary, Budapest, is hosting the “Planet Budapest 2021” Exhibition and Summit dedicated to sustainability in Central Europe. The event was attended by heads of state and governments of more than 30 countries, as well as representatives of the UN, the International Monetary Fund, the World Health Organization, the League of Arab States, the Economic Cooperation Organization, the UN Development Program, the World Meteorological Organization. Representatives of “Azersu” OJSC also attended the event.
Discussions on changes in the environmental situation in the modern world, increasing demand for water, people's shortage of clean water, smart cities, sustainable water supply, wastewater management, the impact of the pandemic on sustainable development, energy and transport issues, problems and their solutions took place in the event. There was an extensive exchange of views on topical issues and an action plan for the coming years was developed.
During the visit, meetings were held with representatives of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Hungary, directors of "Budapest Water Affairs", "Hungarian Water Group" and other companies, discussed issues of cooperation in the water sector. The issues of signing a memorandum of cooperation were touched upon.