"Azərsu" ASC ilə BP Eksploreyşn şirkti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Su təsərrüfatı işçilərinin peşəkarlıq səviyyəsinin artırılması, bilik və bacarıqlarının yüksəldilməsi məqsədi ilə  “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti ilə BP Eksploreyşn (Kaspian Si) Limited şirkəti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənədi “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov və BP şirkətinin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli imzalayıblar.
Memorandum “Azərsu” ASC-nin Təlim və İnnovasiyalar Mərkəzinin kadr hazırlığı və işçilərin peşəkarlığının artırılması işinin təkmilləşdirilməsinə xidmət edəcək əməkdaşlıq çərçivəsini müəyyənləşdirir.
Qeyd edək ki, “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində kadr hazırlığı və işçilərin peşəkarlığının artırılması işinin təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə Bakı şəhəri, Hövsan qəsəbəsinin yaxınlığında yerləşən Hövsan Aerasiya Stansiyasının ərazisində sahəsi 5000 kvadratmetr olan 3 mərtəbəli binada Təlim və İnnovasiyalar Mərkəzi yaradılıb və burada eyni anda 300 nəfərədək işçiyə təlim keçmək imkanları mövcuddur. Mərkəzdə nəzəri sinif və startap otaqları, SƏTƏM, SCADA, energetika, mexanika, avtomatika, metrologiya və nəzarət ölçü cihazları kabinetləri, suyun analizi, tədrisin inkişafı laborotoriyaları yaradılıb. Regionlardan təlimə cəlb olunacaq işçilərin rahatlığını təmin etmək üçün Mərkəzdə yataqxana da yaradılıb.  Mərkəzin ərazisində Təcrübə Poliqonu tikilərək istifadəyə verilib və təlimə cəlb olunan işçilərlə təcrübə məşğələləri burada aparılır.

A Memorandum of Understanding is signed between “Azersu” OJSC and BP Exploration
A Memorandum of Understanding was signed between “Azersu” OJSC and BP Exploration (Caspian Sea) Ltd to increase the professionalism, knowledge and skills of water industry workers. The document is signed by Kocharli Hasanov, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC and Bakhtiyar Aslanbeyli, BP’s Vice President for the Caspian Region, Communications and Advocacy.
The memorandum defines the framework of cooperation that will serve to improve the training and professional development of the Training and Innovations Center of “Azersu” OJSC.
It should be noted that, to improve staff training and professional development “Azersu” employees, a Training and Innovations Center was established in a 3-storey building with an area of 5,000 square meters in Hovsan Aeration Station near Hovsan settlement, Baku and it has the capacity to train up to 300 employees at a time. The center has theoretical classrooms and startup rooms, HSE, SCADA, power engineering, mechanics, automation, metrology and control measuring cabinets, water analysis and educational development laboratories. A dormitory was also set up at the Center to ensure the comfort of employees from the regions who will be involved in the training. An Experimental Polygon was built and put into operation on the territory of the center, and practical trainings are being held here with the employees involved in the training.