İctimai Şuraya üzvlük üçün namizədlərin qeydiyyatı başa çatıb
“Azərsu” ASC-nin fəaliyyətində ictimai iştirakçılığın və nəzarətin təmin edilməsi məqsədilə Səhmdar Cəmiyyətdə yaradılacaq İctimai Şuraya üzvlük üçün namizədlərin qeydiyyatı başa çatıb.
01-30 aprel 2021-ci il tarixlərində vətəndaş cəmiyyəti institutları  tərəfindən 16 nəfərin namizədliyi ilə bağlı müraciət daxil olub. Həmin müraciətlər “Azərsu” ASC yanında İctimai Şuranın Seçki Komissiyası tərəfindən yoxlanılıb. Təqdim olunan sənədlər qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş tələblərə uyğun olduğundan müraciət edən bütün namizədlər qeydiyyata alınıb. İctimai Şuraya üzvlüklə bağlı keçiriləcək seçkilərdə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının aşağıda adları qeyd olunan namizədləri iştirak edəcək.
1. Mətanət Cəfərova                “Əsgər Ailələrinə Dəstək” İctimai Birliyi
2. Elməddin Muradov              “Jurnalistika və İnkişaf Mərkəzi” İctimai Birliyi
3. Eyyub Hüseynov                  “Azad İstehlakçılar” İctimai Birliyi
4. Xədicə Mikayılova                Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyi
5. Tələt Qəribov                       “Sağlam Yaşa” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi
6. Rövşən Abbasov                  “Sağlam Həyata Doğru” Ekoloji İctimai Birliyi
7. Cavid Şahverdiyev                “Azərbaycan Demokratik İslahatların İnkişafı Mərkəzi  İctimai Birliyi
8. Rauf Zeyni                            Milli QHT Forumu
9. Anar Nuriyev                        “Sudan İstifadə Sahəsində Mütəxəssislər” İctimai Birliyi
10. Fikrət Yusifov                       “Ekonomiks” Beynəlxalq İctimai Araşdırmalar İctimai Birliyi
11. Mirzə Məmməd Vəliyev       Əlil Sahibkarlar Təşkilatı İctimai Birliyi
12. Aytən İmanova                     Beynəlxalq Hidroloji Proqram İctimai Birliyi
13. Qayıbəyi Hacımətov             “SafSu  Ekoloji Meliorativ Monitorinq Mərkəzi” İctimai Birliyi
14. Qorxmaz İbrahimli               “Biosfer” İctimai Birliyi
15. Ramil Osmanlı                      Əmlak Ekspert Mərkəzi
16. Qəmzə Yusubova                “Ekoloji Maarifçilik və Monitorinq” İctimai Birliyi
İctimai Şuraya seçkilər 25 may 2021-ci il tarixində saat 10:00-da Azərsu” ASC-nin inzibati binasında (Moskva prospekti 67) keçiriləcək.
“Azərsu” ASC yanında yaradılacaq İctimai Şuraya keçiriləcək seçkilərdə seçici kimi iştirak etmək üçün vətəndaş cəmiyyəti institutu təmsilçilərinin qeydiyyatı davam edir. Səsvermədə iştirak etmək istəyənlər 15 may 2021-ci il tarixinədək məlumatlarını anar.cabrayilli@azersu.az elektron ünvanına göndərməlidir.  Əlaqələndirici şəxs: Anar Cəbrayıllı, “Azərsu” ASC-nin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi, İctimai Şuraya seçkilərin təşkili məqsədilə yaradılmış Seçki Komissiyasının üzvü +994 12 431-47-67 (daxili 1030).
“İctimai iştirakçılıq haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa və Nazirlər Kabinetinin 2014-cü il 30 may tarixli 171 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “İctimai şuranın vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən seçilməsinə dair Əsasnamə”yə uyğun olaraq, “Azərsu” ASC yanında İctimai Şura üzvlərinin say həddi 11 nəfər müəyyən edilib.

Registration for membership in the Public Council has been completed
Registration of candidates for membership in the Public Council to be established to ensure public participation and control over the activities of Azersu OJSC has been completed.
Within April 1 to 30, 2021, the civil society institutions submitted 16 candidates’ applications for the candidacy. These appeals were checked by the Election Commission of the Public Council under Azersu OJSC. All applicants were registered as the submitted documents met the requirements of the legislation. The following candidates from civil society institutions will take part in the elections to the Public Council.
1. Matanat Jafarova                    Public Union “Support to Soldiers’ Families”
2. Elmaddin Muradov                 Public Union “Journalism and Development Center”
3. Eyyub Huseynov                     Public Union “Independent Consumers”
4. Khadija Mikayilova                 Public Union for Disabled People’s Society
5. Talat Qaribov                          Youth Enlightenment Public Union
6. Rovshan Abbasov                   Ecological Public Union “Towards a Healthy Life”
7. Javid Shahverdiyev                 Public Union “Azerbaijan the Center of Democratic Reforms”
8. Rauf Zeyni                              Forum of National NGO
9. Anar Nuriyev                          Public Union “Specialists in the Field of Water Consuming”
10. Fikret Yusifov                         International Research Public Union “Economics”
11. Mirza Mammad Valiyev          Public Union for Invalid Entrepreneurs Organization
12. Ayten Imanova                       Public Union for International Hydrological Program
13. Qayibali Hajimatov                Public Union “SafSu Ecological Ameliorative Monitoring Center”
14. Gorkhmaz Ibrahimli               Public Union “Biosfer”
15. Ramil Osmanli                       Property Expert Center
16. Gamza Yusubova                   Public Union “Ecological Enlightenment and Monitoring”
Elections for Public Council will take place at “Azersu” OJSC on May 25 2021 at 10 am.
Civil society representatives’registration to participate in the elections to the Public Council to be established under “Azersu” OJSC is in progress. Those wishing to participate in the voting must send their information to anar.cabrayilli@azersu.az by May 15, 2021. Cooordinator: Anar Jabrayilli, Head of Public Relations Department of “Azersu” OJSC, Member of the Election Commission established for the purpose of organizing elections to the Public Council +994 12 431-47-67 (ext. 1030).
It should be noted that the Public Council under "Azersu" OJSC is established by the order No. 158 dated March 17, 2021 of the Chairman of "Azersu" OJSC. The Public Council will act as an advisory body with the rights to make proposals and other rights established by law in order to ensure public participation and control over the activities of “Azersu” OJSC.
Number limit of the Public Council members under “Azersu” OJSC was considered 11 people, in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Participation” and the “Regulation on Election of the Public Council by the Civil Society Institutions” approved by the decision No. 171 of Cabinet of Ministers on May 30, 2014.