Novruz bayramı ərəfəsində şəhid və qazi ailələri ziyarət edilib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti həssas qruplardan olan işçilərin sosial rifahının yaxşılaşdırılması və onların qayğı ilə əhatələnməsi məqsədilə tədbirləri davam etdirir.
Novruz bayramı ərəfəsində "Azərsu” ASC-nin Sosial inkişaf şöbəsinin və Azərbaycan Su Təsərrüfatı İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin əməkdaşları Vətən Müharibəsində şəhid olmuş işçilərin ailə üzvlərini,  döyüşlərdə xüsusi fədakarlıq göstərərək yaralanmış işçiləri, ailə üzvü şəhid olmuş və yaralanmış işçiləri, həmçinin koronavirus xəstəliyindən vəfat etmiş işçilərin ailələrini ziyarət edib, onların qayğıları ilə maraqlanıblar.
Vətən Müharibəsində “Azərsu” ASC-nin 3 əməkdaşı şəhidlik zirvəsinə ucalıb, 20 əməkdaşı isə yaralanıb. Eyni zamanda  Səhmdar Cəmiyyətdə çalışan 24 işçinin ailə üzvü şəhid olub, 45 nəfərin isə ailə üzvü yaralanıb. Şəhid ailələrinin üzvləri və yaralılarla görüş zamanı xalqımızın vətən qarşısında borcunu şərəflə yerinə yetirərək qəhrəmancasına şəhid olmuş və yaralanmış gənclərlə qürur duyduğu xüsusi qeyd olunub. Prezident İlham Əliyevin şəhid ailələrinə və yaralılara göstərdiyi  diqqət və qayğı hər bir azərbaycanlı üçün örnək olduğu vurğulanıb.
“Azərsu” ASC-nin əməkdaşları koronavirus (COVİD-19) xəstəliyindən vəfat etmiş 26 işçinin ailə üzvlərini də ziyarət edib.

On the eve of Novruz holiday, martyrs' families and veterans were visited
”Azersu” OJSC continues to take measures to improve the social welfare of the employees belonging to vulnerable groups and provide them with care.
On the eve of Novruz holiday, employees of the Social Development Department of “Azersu” OJSC and the Republican Committee of Water Industry Employees’ Trade Union of Azerbaijan visited the families of employees who died in the Great Patriotic War II, heroically wounded in the battles, whose family members were wounded or died in the battles and as well as the families of employees who died of coronavirus disease and inquired about their concerns.
Three Azersu employees were martyred in the Great Patriotic War, and 20 employees were injured. At the same time, family members of 24 employees of the company were killed and 45 family members were injured. During the meeting with the families of the martyrs and the wounded, it was noted that our people are proud of the young people who heroically died and wounded, honorably fulfilling their duty to the motherland. It was noted that President Ilham Aliyev's attention and care for the martyr families and the wounded is an example for every Azerbaijani.
Employees of Azersu OJSC also visited the families of 26 employees who died of coronavirus (COVID-19).