Sumqayıt şəhərində su sayğaclarını oğurlayanlar saxlanılıb
Sumqayıt şəhərində su sayğacları oğurluqlarının qarşısının alınması istiqamətində polis əməkdaşları tərəfindən əməliyyat tədbiri həyata keçirilib. Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsi və 1-ci Polis Bölməsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri əməliyyat tədbiri nəticəsində şəhər ərazisində binaların girişlərində quraşdırılan su sayğaclarını oğurlamaqda şübhəli bilinən əvvəllər məhkum olunmuş Mehman Şərifov və Anar Kişiyev saxlanılıblar.
Onların ətrafında aparılan tədbirlərlə bu şəxslərin şəhər ərazisində 20-dən artıq mənzilin su sayğacını oğurladıqları müəyyən edilib. Mehman Şərifov və Anar Kişiyev ifadələrində oğurladıqları sayğacları şəhər ərazisində metal qəbulu məntəqələrindən birinə satdıqlarını bildiriblər. Oğurlanan sayğaclardan bir qismi saxlanılan şəxslərdən aşkar olunaraq maddi sübut kimi götürülüb.
Qeyd edilən faktlarla bağlı Sumqayıt ŞPİ-nin İstintaq Şöbəsində zəruri istintaq hərəkətləri, eləcə də əməliyyat-axtarış tədbirləri davam etdirilir. Dəstə üzvlərinin digər analoji cinayətlər etdikləri də istisna olunmur. Onların əməllərindən zərərçəkən başqa vətəndaşlar varsa bu barədə ərazi üzrə polis idarə, şöbə və bölmələrinə məlumat verə bilərlər.
Sonda Daxili İşlər Nazirliyi əlvan metalların qəbulunu həyata keçirən məntəqə sahiblərinə müraciət edərək bildirir ki, öz fəaliyyətlərini müvafiq qanunvericiliyinə uyğun şəkildə qursunlar. Oğurluq və ya qeyri-qanuni yolla əldə olunan əlvan metalların qəbulunu həyata keçirməkdən imtina etsinlər, bu hallarla rastlaşdıqda isə dərhal ərazi polis orqanlarına və ya “102” Zəng Mərkəzinə məlumat versinlər.

Water meter thieves were detained in Sumgait
An operation to prevent the theft of water meters in Sumgayit was carried out by police officers. Previously convicted and known as a suspect on stealing water meters installed at the entrances of buildings in Sumgayit Mehman Sharifov and Anar Kishiyev, were detained as a result of an operation carried out by the Sumgayit City Police Department and the 1st Police Department, the  Ministry of Internal Affairs press service said.
Measures taken around them revealed that these people stole water meters from more than 20 apartments in the city. Mehman Sharifov and Anar Kishiyev testified that they sold the stolen meters to one of the metal reception points in the city. Some of the stolen meters were found by the detainees and seized as material evidence.
Necessary investigative actions, as well as search operations are underway in the Investigation Department of Sumgayit PD. It is not excluded that the gang members committed other similar crimes. If there are other citizens affected by their actions, they can inform the local police departments, divisions and units.
Finally, the Ministry of Internal Affairs appealed to the owners of non-ferrous metals receiving stations to conduct their activities in accordance with the relevant legislation. Refuse to accept stolen or illegally obtained non-ferrous metals and in case of such cases, immediately inform the local police office or the "102" Call Center.