“Sukanal” ETLİ fəlsəfə doktoru üzrə doktoranturaya qəbul elan edir
“Azərsu” ASC-nin “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutu 2020-ci il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir. Qəbul Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 25 avqust 2020-ci il tarixli, 493s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2020-ci il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planına əsasən aparılacaq.
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya sənədlərin qəbulu  07 sentyabr 2020-ci il tarixindən 28 sentyabr 2020-ci il tarixinədək hər gün (şənbə, bazar günləri  istisna olmaqla) saat 09:00-dan 18:00-dək həyata keçiriləcək.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya (ali təhsili olan, ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən, yaxud təhsili ona bərabər tutulan mütəxəssislər) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları müsabiqə əsasında qəbul olunurlar.
İnstitutda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul aşağıdakı ixtisaslar üzrə aparılacaq:
İxtisasın şifri
İxtisasın adı
Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə
doktoranturaya qəbul planı
cəmi
büdcə hesabına
qiyabi
3305.05
Mühəndis-kommunikasiya sistemləri
3308.01
Ətraf mühitin texnologiyası və mühəndisliyi
1
5406.01
Hidrologiya
Yekun
4
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslər xarici dil fənnindən ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsi üçün qüvvədə olan tədris proqramları səviyyəsində (rus dili istisna olmaqla, seçim sərbəst və ya ixtisasa uyğun olmalıdır) Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzində imtahan verməlidirlər.
Xarici dil fənnindən imtahanda keçid balını toplayan şəxslər fəlsəfə fənninin imtahanına, fəlsəfə fənnindən məqbul alan şəxslər isə ixtisas imtahanına buraxılacaqlar.
Doktoranturaya qəbul üçün aşağıdakı sənədlər təqdim edilir:
• ərizə (institutun direktorunun adına);
• kadrların şəxsi-qeydiyyat vərəqi;
• tərcümeyi-hal;
• 2 ədəd fotoşəkil (3×4 sm ölçüdə);
• iş yerindən xasiyyətnamə;
• iş stajı olanlar üçün əmək kitabçasından çıxarış;
• çap olunmuş elmi işlərin siyahısı və ya seçilmiş ixtisas üzrə referat;
• ali təhsil müəssisəsini bitirmək haqqında diplomun müvafiq qaydada təsdiq edilmiş surəti (xarici ölkələrdə təhsil almış Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün təhsil haqqında sənədlərin tanınması haqqında şəhadətnamə);
• xarici dil bilikləri üzrə beynəlxalq sertifikat (əgər varsa);
• şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti.
Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturada (qiyabi) təhsil müddəti 4 ildir.
Sənəd qəbulu: “Azərsu” ASC-nin “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutu, Doktorantura şöbəsi
Ünvan: AZ1012, Bakı, Azərbaycan, Moskva prospekti, 73
Telefon: (+99412) 430-08-25/35 (daxili 2743, 2746)
E-mail: Pervane.Xidirova@azersu.az
Qeyd: Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya sənəd verən iddiaçılar xarici dil imtahanında iştirak etmək üçün sənəd qəbulu bitdikdən sonra Dövlət İmtahan Mərkəzinin saytında şəxsi kabinet açaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.

The Scientific- research and Design Institute “Sukanal” announces admission on PhD Studies
The “Sukanal” Scientific- Research and Design Institute of “Azersu” OJSC is pleased to announce admission for Doctoral Studies on PhD. Admission on PhD Studies and Doctoral Studies for 2020 will be carried out in accordance with the admission plan on Doctoral and PhD preparation of higher educational institutions, Scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan for 2020 approved by the decree № 493s dated August 25, 2020 by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
Documents on Doctoral Studies and PhD Studies will be admitted through September 07, 2020 to September 28, 2020 every day (except weekends) from 09 a.m. to 06 p.m.
Citizens of the Republic of Azerbaijan (specialists who possess Master’s Degree or equivalent of it) are admitted to the Doctoral Studies in PhD on the basis of competition.
Admission to Doctoral Studies in PhD is implemented in the following majors at the institute:
Specialty  code
Specialty
On PhD training
Admission plan for Doctoral Studies
total
budgetary
Part- time
3305.05
Engineering- Communication systems
2
3308.01
Technology and Engineering of Environment
1
5406.01
Hydrology
Total
4
To enter the PhD program candidates should take the foreign language exam (except for Russian, the choice should be unrestricted and relevant to major) at the State Examination Center of the Republic of Azerbaijan in the volume of curriculum valid for the Master's Degree.
Those who pass the foreign language exam will be admitted to the philosophy exam, while those who have taken the philosophy will be allowed to pass the qualifying examination.
The following documents should be applied for Doctoral Studies
• Application (to the Director of the Institute);
• HR personal record card
• Autobiography;
• 2 photos (3x4 sized);
• Letter of reference from the workplace;
• Extract from the workbook for those with work experience;
• A list of printed scientific works or an abstract on the selected specialty;
• Approved copy of diploma on graduation from higher education institution (Certificate of recognition of education documents for citizens of the Republic of Azerbaijan studying in foreign countries);
• International certificate on foreign language skills (if available);
• Copy of ID.
Duration of the Studies on PhD doctoral programs (part- time) is 4 years.
Admission of documents: “Sukanal” Scientific- Research and Design Institute of “Azersu” OJSC, Doctoral Studies
Address: AZ1012, Baku, Azerbaijan, Moscow Avenue, 73
Telephone: (+99412) 430-08-25 (2743); (2746)
(+99412) 430-08-35 (2743) (2746)
E-mail: Pervane.Xidirova@azersu.az
Note: Applicants applying for PhD, Doctoral and nominee doctoral studies in philosophy must go through online registration at the State Examination Center’s webpage after completing their admissions process.